Wiadomości

Tragedia na budowie. Koparka uderzyła w ścianę, która runęła i przygniotła mężczyznę

14 czerwca 2021, 14:45
foto: Damian Pyta
Do dramatycznego wypadku doszło w sobotę na budowie przy ul. Węgierskiej. Kobieta siedząca za sterami koparki uderzyła w ścianę budowanego bloku, która następnie runęła na mężczyznę. 54-latek zginął na miejscu pod gruzami. Sprawą zajmuje się prokuratura i Państwowa Inspekcja Pracy.

W minioną sobotę 12 czerwca na placu budowy nowego osiedla mieszkaniowego przy ul. Węgierskiej na terenach popoligonowych doszło do tragicznego zdarzenia. Podczas prac budowlanych operator koparki uderzył w ścianę, która następnie zawaliła się i przygniotła mężczyznę. Na miejsce została wezwana policja i pogotowie. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować, zginął na miejscu. Na miejsce został wezwany również prokurator oraz Państwowa Inspekcja Pracy. 

- Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia. Za sterami koparki siedziała 38-letnia kobieta. Natomiast w wyniku zdarzenia zginął 54-letni mężczyzna. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. W sprawie zostało wszczęte postępowanie pod kątem wypadku przy pracy i nieumyślnego spowodowania śmierci - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com prokurator Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Kobieta sterująca koparką nie została jeszcze przesłuchana. Tuż po zdarzeniu była w szoku. Prokuratura sprawdza czy 38-latka posiadała odpowiednie uprawnienia do sterowania koparką. - Sprawdzamy wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Będziemy przesłuchiwać świadków oraz kobietę sterującą koparką – komentuje prokurator Gospodarek.

Według artykułu 155 kodeksu karnego, za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości