• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zostanie wybudowany nowy odcinek ul. Spichrzowej. Cztery firmy złożyły swoje oferty

14 czerwca 2021, 14:30
fot. archiwum
Władze Gorzowa właśnie otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę ul. Spichrzowej - III etap, czyli budowę długo zapowiadanego, nowego odcinka drogi od ul. Hejmanowskiej do ul. Teatralnej. Jak się okazało, do przetargu zgłosiły się cztery firmy, które złożyły skrajne oferty. Tylko propozycja jednej firmy mieści się w budżecie.

Budowa nowego odcinka ul. Spichrzowej od ul. Hejmanowskiej do ul. Teatralnej to długo zapowiadana inwestycja przez władze Gorzowa, która ma odciążyć centrum miasta i być alternatywnym objazdem. Temat budowy nowej drogi był zapowiadany przez prezydenta Jacka Wójcickiego jeszcze w 2015 roku. Wówczas mówiło się, że inwestycja ruszy po zakończeniu przebudowy estakady kolejowej oraz budowy deptaka na Sikorskiego.

Inwestycja znalazła się ostatecznie w budżecie Gorzowa na 2021 rok. W maju został ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy prac, natomiast w poniedziałek 14 czerwca otworzono oferty, które wpłynęły do przetargu. Na budowę nowego odcinka ul. Spichrzowej zostały przeznaczone 4 mln 702 tys. 203,02 zł, z czego po stronie miasta 4 mln 610 tys. 329,23 zł, a po stronie PWiK 91 tys. 873,79 zł. Co istotne, miasto otrzymało rządowe dofinansowanie w wysokości 2,7 mln zł na przebudowę ul. Spichrzowej.

Jak się okazało, do przetargu zgłosiły się cztery firmy, które złożyły skrajne oferty. Najtańszą ofertę, które mieści się w budżecie zaproponowała firma Maldrobud - 4 mln 423 tys. 365,02 zł. Nieznacznie powyżej budżetu jest oferta firmy Eurovia Polska S.A. na kwotę 4 mln 915 tys. 245,16 zł. Następnie firma Infrakom Kościan zaoferowała 6 mln 272 tys. 969,21 zł, a Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Budomex aż 7 mln 690 tys. 446,86 zł.

Teraz urzędnicy będą analizowali złożone oferty pod względem formalnym. Jednak wszystko wskazuje na to, że budową ul. Spichrzowej od ul. Hejmanowskiej do Teatralnej zajmie się firma Maldrobud, która złożyła najtańszą ofertę. Oczywiście o ile spełni wymogi formalne.

Budowa nowego odcinka ul. Spichrzowej

Jeżeli miasto rozstrzygnie przetarg i podpisze umowę z wykonawcą jeszcze w czerwcu, to pierwsze prace powinny ruszyć już w lipcu. Przed potencjalnym wykonawcą będzie sporo pracy, ponieważ teren inwestycji nie będzie łatwy. Firma, która wygra przetarg będzie musiała wykonać rozbiórkę istniejących elementów zagospodarowania terenu, które będą kolidowały z nową drogą oraz wyciąć drzewa i krzewy. A następnie wyrównać teren i przebudować istniejącą infrastrukturę techniczną. Ponadto do wybudowania będzie nowa kanalizacja deszczowa i oświetlenie.

Docelowo nowy odcinek ul. Spichrzowej będzie drogą podporządkowaną, a pierwszeństwo będą miały pojazdy jadące ul. Hejmanowską w stronę mostu Staromiejskiego i odwrotnie. Wzdłuż nowej drogi zostanie wybudowanych 71 miejsc postojowych, w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Miejsca postojowe będą zlokalizowane również w okolicach przystanku kolejowego Gorzów Wielkopolski Wschodni.

Wykonawca będzie miał 6 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację wszystkich prac. To oznacza, że nowy odcinek ul. Spichrzowej będzie gotowy najwcześniej na początku 2022 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości