Wiadomości

"Kierowcy mieli zamiar ruszyć na ulice miasta, by popisywać się umiejętnościami”

11 czerwca 2021, 10:21, mk
foto: KMP w Gorzowie
Reakcja na nielegalne wyścigi i drifty zawsze będzie stanowcza. Ulice miast nie służą do ścigania – taki komunikat opublikowała dziś gorzowska policja. Przez cały czwartek na ulicach w Gorzowie można było zaobserwować większą ilość patroli ruchu drogowego.

W mieście pojawiło się w czwartek o wiele więcej nieoznakowanych i oznakowanych radiowozów. Widać to było po wpisach na grupach na portalu społecznościowych, na których to kierowcy informują o kontrolach prowadzonych przez stróżów prawa. Dziś wiemy, że były to wzmożone działania związane z pojawieniem się na ulicach naszego miasta „kierowców żądnych mocnych wrażeń”.

- Z posiadanych informacji wynikało, że kierowcy zjechali się do miasta na pewno nie po to, by obejrzeć swoje auta. Pojawili się tu nie tylko z najbliższej okolicy, ale także z województwa zachodniopomorskiego czy wielkopolskiego. Wśród nich kierowcy stuningowanych aut i motocykliści. Chcieli w nocy wyjechać na ulice miasta, by sprawdzać umiejętności i moc silników. Wybrane przez nich miejsce na pewno do tego nie służy – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Policjanci skontrolowali w nocy kilkadziesiąt kierowców i ich samochody. Funkcjonariusze zatrzymali aż 6 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, a także wystawili kilkadziesiąt mandatów. Za zły stan techniczny 7 samochodów zatrzymano dowody rejestracyjne.

- Policjanci stanowczo zareagowali na nocne spotkanie kilkudziesięciu kierowców, którzy mieli zamiar ruszyć na ulice miasta, by popisywać się „umiejętnościami”. Funkcjonariusze nie dopuścili do sytuacji, które mogłyby zagrażać innym uczestnikom ruchu drogowego – dodaje Jaroszewicz.

Działania policjantów trwały do późnych godzin nocnych. - Nie ma przyzwolenia na drogowe piractwo. Funkcjonariusze zapowiadają, że reakcja na nielegalne wyścigi i drifty zawsze będzie stanowcza. Ulice miast nie służą do ścigania – mówi policjant.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/5 Gorzowscy policjanci zapobiegli nocnym wyścigom

1/5 Gorzowscy policjanci zapobiegli nocnym wyścigom

2/5 Gorzowscy policjanci zapobiegli nocnym wyścigom

2/5 Gorzowscy policjanci zapobiegli nocnym wyścigom

3/5 Gorzowscy policjanci zapobiegli nocnym wyścigom

3/5 Gorzowscy policjanci zapobiegli nocnym wyścigom

4/5 Gorzowscy policjanci zapobiegli nocnym wyścigom

4/5 Gorzowscy policjanci zapobiegli nocnym wyścigom

5/5 Gorzowscy policjanci zapobiegli nocnym wyścigom

5/5 Gorzowscy policjanci zapobiegli nocnym wyścigom

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości