Miasto rezygnuje z fontann na Warcie

10 czerwca 2021, 10:29
fot. Marcin Kluwak
Przez ostatnie dziesięć lat w okresie letnim na rzece Warcie pojawiały się pływające fontanny, które wieczorem były podświetlane. Były one jedną z atrakcji nadwarciańskich bulwarów. Jednak w tym roku fontann na rzece nie będzie. Miasto zrezygnowało z ich instalacji, ponieważ urządzenia są w złym stanie technicznym i nie wiadomo w ogóle czy wrócą w przyszłości na rzekę.

Sześć pływających podświetlanych fontann zostało zainstalowanych na rzece Warcie w 2011 roku. Były to pierwsze w Polsce pływające fontanny, które zostały zainstalowane na rzece i były kotwiczone do jej dna. Fontanny szybko stały się jedną z atrakcji nadwarciańskich bulwarów, zwłaszcza po zmroku, kiedy były podświetlane. 

Niestety często ulegały awariom – wszystko za sprawą płynących z nurtem rzeki przeróżnych przedmiotów, które je uszkadzały. Dlatego też od kilku lat na rzekę wracały tylko trzy fontanny. Jednak w tym roku, na Warcie nie została zainstalowana żadna pływająca fontanna.

Jak się okazuje, fontanny są w bardzo złym stanie technicznym, który nie pozwala na ich zainstalowanie na rzece i miasto z nich po prostu zrezygnowało. - Fontanny, które były montowane na Warcie są już wyeksploatowane. Ich stan techniczny nie pozwala już na umieszczenie urządzeń na rzece, zostały zdeponowane. Jeśli w procesie konsultacji z fachowcami, okaże się, że są jeszcze szanse na to, że można je naprawić i tak naprawa przyniesie efekt oraz gwarancję na to, że jeszcze posłużą kilka lat, to je naprawimy. Jednak w tym sezonie fontanny nie zostaną umieszczone na rzece – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x