Wiadomości

Miasto rezygnuje z fontann na Warcie

10 czerwca 2021, 10:29
fot. Marcin Kluwak
Przez ostatnie dziesięć lat w okresie letnim na rzece Warcie pojawiały się pływające fontanny, które wieczorem były podświetlane. Były one jedną z atrakcji nadwarciańskich bulwarów. Jednak w tym roku fontann na rzece nie będzie. Miasto zrezygnowało z ich instalacji, ponieważ urządzenia są w złym stanie technicznym i nie wiadomo w ogóle czy wrócą w przyszłości na rzekę.

Sześć pływających podświetlanych fontann zostało zainstalowanych na rzece Warcie w 2011 roku. Były to pierwsze w Polsce pływające fontanny, które zostały zainstalowane na rzece i były kotwiczone do jej dna. Fontanny szybko stały się jedną z atrakcji nadwarciańskich bulwarów, zwłaszcza po zmroku, kiedy były podświetlane. 

Niestety często ulegały awariom – wszystko za sprawą płynących z nurtem rzeki przeróżnych przedmiotów, które je uszkadzały. Dlatego też od kilku lat na rzekę wracały tylko trzy fontanny. Jednak w tym roku, na Warcie nie została zainstalowana żadna pływająca fontanna.

Jak się okazuje, fontanny są w bardzo złym stanie technicznym, który nie pozwala na ich zainstalowanie na rzece i miasto z nich po prostu zrezygnowało. - Fontanny, które były montowane na Warcie są już wyeksploatowane. Ich stan techniczny nie pozwala już na umieszczenie urządzeń na rzece, zostały zdeponowane. Jeśli w procesie konsultacji z fachowcami, okaże się, że są jeszcze szanse na to, że można je naprawić i tak naprawa przyniesie efekt oraz gwarancję na to, że jeszcze posłużą kilka lat, to je naprawimy. Jednak w tym sezonie fontanny nie zostaną umieszczone na rzece – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości