Wiadomości

Mężczyźni ukradli alkohol w sklepie. Zostali zatrzymani przez kierowcę autobusu MZK

8 czerwca 2021, 15:24
fot. czytelnik
W minioną niedzielę na Zakanalu doszło do kradzieży alkoholu ze sklepu przy ul. Strażackiej. Jak się okazało, złodzieje przyjechali na pętlę autobusem MZK i próbowali odjechać ze skradzionym alkoholem również tym samym autobusem. Zostali zatrzymani przez kierowcę oraz właścicielkę sklepu. Każdy z mężczyzn dostał po 1500 zł mandatu.

Wszystko działo się w niedzielne przedpołudnie 6 czerwca na gorzowskim Zakanalu. Dwaj mężczyźni przyjechali autobusem linii 103 na pętlę przy ul. Strażackiej i poszli do pobliskiego sklepu. Jak się okazało, w sklepie ukradli alkohol i wrócili z czterema wypakowanymi po brzegi reklamówkami do autobusu, który stał na pętli 10 minut. Kiedy mężczyźni wrócili z łupem, do odjazdu pozostało około 5 minut. Chcieli odjechać z miejsca zdarzenia tym samym autobusem, co przyjechali.

Wtedy do kierowcy podbiegła właścicielka sklepu i poinformowała o kradzieży alkoholu. Kierowca autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji od razu zamknął drzwi pojazdu i nie pozwolił mężczyznom uciec, a następnie wezwał na policję. Na miejsce przyjechały dwa radiowozy. Złodzieje trafili w ręce policjantów. 

- Dwaj mężczyźni ukradli alkohol w pobliskim sklepie. Zostali zatrzymani w autobusie. Policjanci odzyskali skradziony towar i oddali go właścicielowi sklepu. Natomiast każdy z mężczyzn otrzymał trzy mandaty na łączną kwotę 1500 zł. Mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości po 500 zł za kradzież alkoholu, za zakłócanie porządku publicznego oraz za brak maseczki w autobusie – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości