Wiadomości

Trwa budowa hali i stadionu lekkoatletycznego. Co z remontem stadionu piłkarskiego przy Olimpijskiej?

4 czerwca 2021, 12:32
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa zapowiadały modernizację stadionu piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej już w 2016 roku. Inwestycja miała być gotowa w 2018 roku, ale nic z tego nie wyszło. Obecnie w mieście prowadzone są dwie ważne inwestycje dotyczące infrastruktury sportowej, takie jak budowa hali i stadionu lekkoatletycznego. Dlatego też radny Piotr Wilczewski zwrócił się do prezydenta z interpelacją w sprawie remontu stadionu piłkarskiego.

Do prezydenta Jacka Wójcickiego z interpelacją w sprawie rozpoczęcia prac remontowych na stadionie przy ul. Olimpijskiej zwrócił się radny Piotr Wilczewski, który tłumaczył, że w przyszłym  klub Stilon Gorzów będzie obchodził swoje 75-lecie i warto byłoby się zająć remontem stadionu, który został wybudowany w 1929 roku.

- Jestem przekonany, że jest to znakomity moment na rozpoczęcie prac projektowych, których zwieńczeniem będzie remont stadionu na 80-lecie klubu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że obecnie trwa realizacja dwóch kluczowych inwestycji w infrastrukturę sportową w naszym mieście, czyli budowę hali sportowej oraz stadionu lekkoatletycznego. Remont obiektu przy ul. Olimpijskiej wydaje się być następny w kolejce. Jednorazowy koszt rozbudowy stadionu oczywiście stanowiłby znaczne obciążenie budżetu miasta, dlatego proponuję jego etapowanie i postawienie sobie za cel budowę co roku jednej z trybun - tłumaczy Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej.

Pytania o remont stadionu piłkarskiego są uzasadnione, ponieważ prezydent Wójcicki przedstawiając w 2016 roku Wieloletni Plan Inwestycyjny Gorzowa na lata 2016-2023 zapowiadał modernizację stadionu piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej, która miała kosztować miasto 8,4 mln zł. Inwestycja miała być podzielona na etapy i zostać zakończona w 2018 roku. Jednak do tej pory nic się w tej sprawie nie ruszyło i nie zapowiada się, aby cokolwiek miało się w tej kwestii zmienić. 

- W bieżącym roku nie zostały zabezpieczone środki finansowe w budżecie miasta na rozpoczęcie prac remontowych na stadionie przy ul. Olimpijskiej. Z uwagi na duże koszty robót, miasto będzie się starało pozyskać dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych w nowej perspektywie finansowej. W tej chwili na stadionie przy ul. Olimpijskiej realizowane są inwestycje polegające na remoncie toalet oraz zaprojektowaniu i zakupie kontenera socjalno-szatniowego przy nowo wybudowanych boiskach treningowych – komentuje Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.

Co ciekawe, toalety oraz kontener socjalno-szatniowy, to inwestycje, które zostały zrealizowane z inicjatywy działaczy Stilonu Gorzów oraz radnych miasta Gorzowa, którzy przekazali pieniądze z puli będącej w ich dyspozycji na 2020 rok.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości