Wiadomości

Schody Donikąd w rozsypce. Czy kiedykolwiek doczekamy się ich remontu?

19 maja 2021, 12:30
fot. archiwum
W tym roku minęło 19 lat od zamknięcia zniszczonych Schodów Donikąd i niestety wciąż nie wiadomo, kiedy zostaną wyremontowane. Jeden z mieszkańców Gorzowa złożył do Budżetu Obywatelskiego 2022 wniosek o remont schodów. Jednak ten został odrzucony. Miasto tłumaczy dlaczego.

Schody Donikąd są już zamknięte od 19 lat i wielu mieszkańców Gorzowa chciałoby, aby zostały w końcu wyremontowane i stały się wizytówką miasta. Tym bardziej, że remont Schodów Donikąd był jednym ze sztandarowych punktów programu wyborczego obecnego prezydenta Jacka Wójcickiego w 2014 roku. Jednak do tej pory ta inwestycja nie została zrealizowana.

Dlatego też jeden z mieszkańców Gorzowa złożył w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 wniosek o remont Schodów Donikąd. Zaznaczył w nim, że jeżeli kwota przekroczy zakładany w budżecie limit, to prosi o etapowanie prac. Niestety, jak się okazało – wniosek otrzymał negatywną opinię i został odrzucony. Dlaczego?

- Schody Donikąd stanowią temat aktualnie toczącego się konkursu architektonicznego, którego celem jest wyłonienie najlepszego rozwiązania projektowego dla tego miejsca. Konkurs organizowany jest we współpracy z Politechniką Poznańską. Miasto podejmując działania związane z organizacją konkursu liczy na pozyskanie wszechstronnego materiału zawierającego wariantowe podejście do rozwiązań przestrzennych w tym rejonie Gorzowa. Jest to tym bardziej pożądane, że problem tej części miasta nie dotyczy samych schodów, ale także ich bezpośredniego otoczenia urbanistycznego, które wymaga uporządkowania. Osobną sprawą jest poprzedzenie jakichkolwiek działań „twardych” dyskusją co do dedykowanych temu obszarowi rozwiązań, a na bazie koncepcji konkursowych będzie to niewątpliwie łatwiejsze – czytamy w uzasadnieniu odrzuconego wniosku.

Ponadto urzędnicy tłumaczą, że samo wyremontowanie schodów nie rozwiąże problemów sąsiedztwa, a dodatkowo założony budżet nie pozwoli na przeprowadzenie tych prac jednoetapowo. - Etapowanie prac musiałoby zaś spowodować rozciągnięcie inwestycji na wiele lat, co czyni zamierzenie nieracjonalnym – podkreśla miasto.

Tym samym wciąż nie wiadomo, kiedy doczekamy się ich remontu i czy w ogóle do niego dojdzie. Konkursy architektoniczne na zagospodarowanie Schodów Donikąd już były, ale niestety nic z nich ostatecznie nie wynikło i schody nie zostały do tej pory wyremontowane.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości