Wiadomości

Włamał się do sklepu wędkarskiego i ukradł sprzęt

14 maja 2021, 10:22
fot. KMP Gorzów
Gorzowscy policjanci odzyskali sprzęt wędkarski, który został skradziony po włamaniu się do sklepu wędkarskiego przy ul. Kazimiera Wielkiego. Okazało się, że złodziejem jest 38-letni mieszkaniec Gorzowa, który ma na swoim koncie próbę włamania do supermarketu na terenie miasta. Mężczyzna usłyszał zarzuty, natomiast śledczy złożyli wniosek o jego tymczasowy areszt.

Policjanci o włamaniu do sklepu wędkarskiego przy ulicy Kazimierz Wielkiego w Gorzowie zostali poinformowani we wtorek 11 maja. W lokalu została wybita szyba, a sprawca zabrał kilkanaście kołowrotków. Straty zostały oszacowane na ponad 3 tysiące złotych.

- Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, by zabezpieczyć ślady. Brak monitoringu nie ułatwiał zadania śledczym. O włamaniu policjanci zostali poinformowani kilka godzin po zdarzeniu, do którego doszło najprawdopodobniej w nocy. Kryminalni podejrzewali jednak, kto może być odpowiedzialny za włamanie. Dlatego już kolejnego dnia dotarli do 38-letniego mieszkańca Gorzowa, który ma w swojej kartotece inne przestępstwa – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniu mężczyzny kilkanaście skradzionych kołowrotków, które zostaną zwrócone właścicielowi.  38-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Policjanci analizowali także inną sprawę dotyczącą usiłowania włamania do marketu w innej części miasta. Jak się okazało, za tym przestępstwem również stoi zatrzymany mężczyzna. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu kolejny zarzut. W jego sprawie do sądu został złożony wniosek o tymczasowy areszt.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości