Wiadomości

W żłobkach zabrakło miejsc dla ponad 300 maluchów. Co z budową nowej placówki w Gorzowie?

7 maja 2021, 14:30
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Obecnie w Gorzowie funkcjonują cztery miejskie żłobki, w których z roku na rok brakuje miejsca dla maluchów. Również podczas tegorocznej rekrutacji było więcej chętnych, niż miejsc. Jak się okazało do żłobków nie dostało się ponad 300 maluchów. Dlatego też wielu rodziców dopytuje się, co z budową nowego przedszkola ze żłobkiem na os. Europejskim.

To w Gorzowie już tradycja, że jest więcej chętnych, niż miejsc w żłobkach. Jak co roku w czterech miejskich żłobkach przygotowano łącznie 240 miejsc, natomiast podczas naboru drogą elektroniczną wpłynęły 623 wnioski, z czego tylko 551 trafiło również w formie papierowej do poszczególnych placówek. Jeszcze przed rozpoczęciem rekrutacji miasto podkreślało, że samo zarejestrowanie w systemie elektronicznym bez wydrukowania wniosku, podpisania i dostarczenia go do placówki nie jest zgłoszeniem. 

Dlatego też podczas rekrutacji było branych pod uwagę wyłącznie tych 551 wniosków. Tym samym miejsca w miejskich żłobkach zabrakło dla 311 dzieci. Te maluchy trafiły na listę rezerwową i jeżeli zwolni się miejsce w danej placówce, rodzice zostaną o tym poinformowani. Jednak wzorem lat ubiegłych, jest to mało prawdopodobne.

Częściowym rozwiązaniem problemu ma być budowa nowego przedszkola ze żłobkiem na os. Europejskim, o który co jakiś czas dopytują się mieszkańcy. Ta inwestycja jest zapowiada od 2017 roku przez władze Gorzowa. Jak się okazuje, miasto stara się obecnie o dofinansowanie tej inwestycji ze środków Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych w ramach drugiej puli konkursu. Projekt pod nazwą „Budowa żłobko-przedszkola na osiedlu Europejskim” zakłada dofinansowanie w wysokości 16 mln 335 tys. zł. Jeżeli miasto tylko otrzyma dofinansowanie, wówczas ogłosi przetarg na wybór wykonawcy prac.

Nowoczesne przedszkole ze żłobkiem

Przedszkole z oddziałem żłobkowym zostanie wybudowane na działce o powierzchni 2 hektarów przy ul. Brukselskiej, Haskiej i Wiedeńskiej. Będzie to obiekt parterowy, przewidziany na 5 oddziałów przedszkolnych z możliwością bezkolizyjnej rozbudowy o kolejne 5 oddziałów. Każdy oddział będzie liczył po 25 dzieci. Do tego powstaną 3 oddziały żłobkowe. 

Przy każdej sali zajęć zostaną wybudowane toalety dla dzieci orz zaplecza na pomoce i leżaki. Będzie też możliwość wyjścia na duży taras z każdej sali. W przedszkolu będzie mieściła się również sala gimnastyczna o powierzchni 120 metrów kwadratowych z pomieszczeniem na sprzęt sportowy. Ponadto w budynku znajdzie się sala zabaw i szatnie.

Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach zagospodarowania terenu, zostanie wybudowany plac zabaw z wydzieleniem części dla dzieci młodszych. Teren przedszkola będzie ogrodzony, a do tego będzie posiadał monitoring i alarm.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości