Advertisement

Miejskie fontanny zostały uruchomione. Tym razem nie było zakazu sanepidu

7 maja 2021, 10:54
fot. archiwum
W tym roku obyło się bez przeszkód i miejskie fontanny zostały uruchomione na początku maja. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku fontanny zostały uruchomione dopiero w lipcu, ponieważ wcześniej nie było na to zgody sanepidu.

Tradycyjnie miejskie fontanny uruchamiano zawsze 1 maja. Jednak w ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa miasto w porozumieniu ze służbami sanitarnymi musiało zrezygnować z uruchomienia fontann w miesiącu maju i czekało na dalsze zalecenia sanepidu. Dopiero na początku lipca fontanny mogły zacząć działać.

Natomiast w tym roku, nie było zakazu ze strony sanepidu i miejskie fontanny mogły zostać uruchomione już na początku maja, z wyjątkiem tej w parku Górczyńskim, ponieważ tam znajdował się mobilny punkt szczepień. Kiedy namioty znikły, fontanna została uruchomiona.

W mieście funkcjonuje dziewięć fontann. Cztery z nich mają automatyczne uzdatnianie wody. Fontanny znajdują się: na Starym Rynku (Pauckscha), w parku Górczyńskim (Motylia), na placu Grunwaldzkim, w parku Kopernika, na skwerze przy ul. Jagiełły, przy „Pałacu Ślubów”, dwie w „Parku Róż” (jedna pływająca) oraz na Kwadracie. Do tego trzy umieszczone są w Warcie, na wysokości bulwaru. Fontanny w „Parku Róż”, ze względu na trwający tam remont, pozostaną nieczynne.

Miejskie fontanny będą działać do 30 września. 


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x