Wiadomości

Miejskie fontanny zostały uruchomione. Tym razem nie było zakazu sanepidu

7 maja 2021, 10:54
fot. archiwum
W tym roku obyło się bez przeszkód i miejskie fontanny zostały uruchomione na początku maja. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku fontanny zostały uruchomione dopiero w lipcu, ponieważ wcześniej nie było na to zgody sanepidu.

Tradycyjnie miejskie fontanny uruchamiano zawsze 1 maja. Jednak w ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa miasto w porozumieniu ze służbami sanitarnymi musiało zrezygnować z uruchomienia fontann w miesiącu maju i czekało na dalsze zalecenia sanepidu. Dopiero na początku lipca fontanny mogły zacząć działać.

Natomiast w tym roku, nie było zakazu ze strony sanepidu i miejskie fontanny mogły zostać uruchomione już na początku maja, z wyjątkiem tej w parku Górczyńskim, ponieważ tam znajdował się mobilny punkt szczepień. Kiedy namioty znikły, fontanna została uruchomiona.

W mieście funkcjonuje dziewięć fontann. Cztery z nich mają automatyczne uzdatnianie wody. Fontanny znajdują się: na Starym Rynku (Pauckscha), w parku Górczyńskim (Motylia), na placu Grunwaldzkim, w parku Kopernika, na skwerze przy ul. Jagiełły, przy „Pałacu Ślubów”, dwie w „Parku Róż” (jedna pływająca) oraz na Kwadracie. Do tego trzy umieszczone są w Warcie, na wysokości bulwaru. Fontanny w „Parku Róż”, ze względu na trwający tam remont, pozostaną nieczynne.

Miejskie fontanny będą działać do 30 września. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości