Gorzów: W mobilnym punkcie zaszczepiło się prawie 3 tys. osób

6 maja 2021, 19:44
fot. Marcin Kluwak
Zainteresowanie mobilnym punktem szczepień w parku Górczyńskim w Gorzowie przerosło najśmielsze organizatorów. Dlatego też akcja, która miała potrwać do 3 maja, została przedłużona o dwa dni. Tym samym przez pięć dni, preparatem firmy Johnson&Johnson zaszczepiło się prawie 3 tys. osób. Natomiast zostało ponad 500 niewykorzystanych szczepionek. Sprawdziliśmy, co się z nimi stanie.

„Zaszczep się w majówkę”, to akcja w ramach której w 16 miastach wojewódzkich zostały ustawione mobilne punkty szczepień, gdzie każda chętna osoba, która miała e-skierowanie może zaczepić się jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. W Gorzowie mobilny punkt szczepień został utworzony w parku Górczyńskim i miał funkcjonować w dniach 1-3 maja, jednak z uwagi na spore zainteresowanie mieszkańców Gorzowa i okolicznych miejscowości, funkcjonowanie punktu zostało przedłużone do środy 5 maja. 

Tym samym na pięć dni szczepień zostało przygotowanych łącznie 3,5 tys. dawek szczepionki Johnson&Johnson. Natomiast zaszczepionych zostało łącznie 2930 osób (1 maja - 500 osób, 2 maja - 700 osób, 3 maja - 750 osób, 4 maja - 490 osób i 5 maja również 490 osób). To oznacza, że zostało 570 niewykorzystanych szczepionek. Co się z nimi stanie?

- Wszystkie szczepionki, które nie zostały wykorzystane przez te pięć dni szczepień, na pewno się nie zmarnują. W najbliższym czasie podejmiemy decyzję czy przekażemy te szczepionki do punktu LuxMed, który zajmował się akcją szczepień w parku Górczyńskim czy też zorganizujemy jeszcze jeden dodatkowy dzień szczepień w mobilnym punkcie – komentuje Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody lubuskiego.

Co istotne, szczepionka firmy Johnson&Johnson po rozmrożeniu nie musi być przechowywana w zamrażarce, można ją trzymać w zwykłej lodówce - w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza jednorazowo przez okres do 3 miesięcy, nie przekraczając pierwotnej daty ważności (wydrukowanej na fiolce i zewnętrznym opakowaniu po „EXP”).


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x