Radny chce wydłużenia ścieżki nad Wartą

30 kwietnia 2021, 11:51
fot. archiwum
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż Warty to obecnie jest z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców Gorzowa. Dlatego też radny Piotr Wilczewski zwrócił się do prezydenta Jacka Wójcickiego z pomysłem wydłużenia ścieżki. Radny chciałby, aby ścieżka prowadziła pod mostem Lubuskim aż do terenów w okolicach ogródków działkowych w kierunku Czechowa.

Ścieżka pieszo-rowerowa nad Wartą, która prowadzi od Bulwaru Wschodniego do ul. Teatralnej została uroczyście otwarta pod koniec września 2019 roku. Główny trakt ścieżki rowerowej prowadzi górą od Bulwaru Wschodniego do wysokości stacji kolejowej Gorzów Wielkopolski Wschodni. Z kolei na wysokości budynków przy Teatralnej ścieżka schodzi w dół, gdzie jest jej rozgałęzienie. Główny ciąg trasy prowadzi dalej w kierunku mostu Lubuskiego, a druga część znajduje się na dolnym poziomie przy brzegu rzeki Warty.

Obecnie jest to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Gorzowa na spędzanie wolnego czasu. Dlatego też radny Piotr Wilczewski zwrócił się do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego z interpelacją w sprawie budowy kolejnego etapu ścieżki pieszo-rowerowej nad Wartą. - Zwracam się z prośbą o przekazanie środków na budowę kolejnego etapu ścieżki pieszo-rowerowej nad Wartą. Liczba osób odwiedzających i korzystających z trasy nad Wartą jasno pokazuje nam, że była to bardzo dobra inwestycja służąca mieszkańcom. Niecałe 500 metrów dalej znajdują się piękne łąki, które idealnie nadają się na spacery dla mieszkańców - tłumaczy Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej.

Radny chciałby, aby ścieżka pieszo-rowerowa zostało poprowadzona pod mostem Lubuskim aż do terenu działek "ROD Ustronie". Co na to miasto? Czekamy na odpowiedź urzędników.

Ankieta

Radny chce wydłużenia ścieżki nad Wartą. Czy popierasz ten pomysł?

  • Tak92.37%
  • Nie5.5%
  • Nie wiem/Nie mam zdania2.13%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 891


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->