Wiadomości

Nowoczesne wagony także dla gorzowian

30 kwietnia 2021, 09:40, red
źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
Z nowoczesnych, wielofunkcyjnych wagonów typu COMBO od PKP Intercity będą mogli skorzystać też gorzowianie. Jak informuje nasz narodowy przewoźnik, wagony trafią do składów jadących do i z Warszawy.

W wagonach COMBO zadbano o odpowiednie wyciszenie wnętrza, wymieniono wózki jezdne, wydzielono przedziały rodzinne, a także przedział dla osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózku. W pojeździe jest też część bezprzedziałowa oraz przestrzeń, w której można bezpiecznie przewieźć rowery.

W ramach udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami w wagonach COMBO zastosowano rampę, która pozwoli osobom poruszającym się na wózku bezpiecznie wjechać do środka i wyjechać na zewnątrz. Przedział dla osób niepełnosprawnych pomieści dwie osoby z tej grupy pasażerów oraz dwóch opiekunów.

Trójpunktowe pasy bezpieczeństwa, przyciski SOS, panel indywidualnego sterowania oświetleniem i klimatyzacją gwarantują bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Wagony posiadają automatyczne drzwi przedziałowe oraz bezprogowe podłogi ułatwiające poruszanie się. Do potrzeb osób na wózkach przystosowana jest również toaleta.

PKP Intercity zobowiązało się do poszerzania swoich działań na rzecz osób o szczególnych potrzebach, w tym osób z niepełnosprawnościami czy seniorów. Ma temu sprzyjać przystąpienie przewoźnika do koordynowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej programu Dostępność Plus.

Zmodernizowane wagony COMBO dla PKP Intercity, jako pierwsze w Polsce uzyskały też certyfikat „Transport bez barier”, przyznany przez Fundację Integracja. Świadczy on o dostępności tego taboru dla osób z ograniczoną sprawnością, w tym z różnymi rodzajami niepełnosprawności, osób starszych czy podróżujących z dziećmi.

Unowocześnione wagony COMBO dla PKP Intercity przewidziano na poniższe trasy:

  • Szczecin - Trójmiasto - Olsztyn - Białystok;

  • Wrocław/Zielona Góra - Poznań - Gdynia/Olsztyn - Białystok;

  • Kraków/Lublin - Katowice - Wrocław - Zielona Góra - Szczecin - Świnoujście;

  • Przemyśl - Lublin - Warszawa - Bydgoszcz - Gdynia/Piła - Kołobrzeg/Gorzów Wielkopolski;

  • Suwałki - Białystok/Lublin - Warszawa - Poznań - Szczecin/Gorzów Wielkopolski/Zielona Góra.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości