• Dziś 10°/1°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Dlaczego z placów zabaw na os. Staszica znikają huśtawki?

27 kwietnia 2021, 13:07
fot. Klub Przyjaciół Osiedla Staszica
Mieszkańcy os. Staszica są zaniepokojeni faktem, że w ostatnich dniach z placów zabaw na osiedlu znikały huśtawki. Jak się okazało, urządzenia zostały zdemontowane, ponieważ Spółdzielnia Mieszkaniowa „Staszica” postanowiła wymienić te najbardziej wysłużone i zniszczone urządzenia.

W ostatnich dniach do Klubu Przyjaciół Osiedla Staszica zgłaszają się zaniepokojeni mieszkańcy, którzy zwracają uwagę na to, że na osiedlu są likwidowane huśtawki na placach zabaw. -Czy wiadomo dlaczego likwidowane są huśtawki na Matejki między blokiem 61 a 62 – dopytują się mieszkańcy. Jednak to niejedyne miejsce, gdzie w ostatnich dniach stare huśtawki zostały zlikwidowane. Urządzenia zostały zdemontowane m.in. przy ul. Kołłątaja, ul. Staszica, ul. Niemcewicza czy na placu pomiędzy ul. Korczaka, a Niemcewicza.

Jak się okazało, władze Spółdzielni Mieszkaniowej "Staszica" podjęły decyzję o wymianie, mocno już wysłużonych i zniszczonych urządzeń na nowe. Tam gdzie zniknęły huśtawki, pojawią się nowe urządzenia z odpowiednimi atestami. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych. Montaż nowych huśtawek powinien rozpocząć się w maju. Wtedy też zostanie wymieniony piasek w osiedlowych piaskownicach.

Dlatego też mieszkańcy nie powinni się o nic martwić, bo już niedługo nowe urządzenia będą dostępne dla dzieci. Na ten cel spółdzielnia przeznaczyła blisko 30 tys. zł. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości