Wiadomości

Pędził fordem mustangiem 178 km/h przez miejscowość. Kierowca nie miał uprawnień, a auto przeglądu

23 kwietnia 2021, 11:24
fot. KMP Gorzów
Gorzowscy policjanci z grupy Speed zatrzymali 28-letniego kierowcę forda mustanga, który przekroczył ponad trzykrotnie dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Mężczyzna jechał aż 179 km/h przez Kamień Mały. Jak się okazało, nie posiadał również uprawnień do kierowania, a samochód nie był dopuszczony do ruchu. Natomiast na fotelu pasażera siedział kilkuletni chłopiec. Policjanci odstąpili od ukarania mężczyzny mandatem i skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z grupy Speed w czwartek 22 kwietnia pełnili służbę na drodze wojewódzkiej nr 132. Na trasie pomiędzy Gorzowem, a Kostrzynem nad Odrą wielokrotnie zarejestrowali znaczne przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym i niebezpieczne manewry kierowców. Jednak najbardziej nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się kierowca forda mustanga, który pędził przez Kamień mały aż 179 km/h, czyli o 129 km/h za szybko. 

- Policjanci widząc jazdę kierowcy w fordzie mustangu musieli jak najszybciej ją zakończyć. Podczas kontroli okazało się, że 28-letni kierowca nie ma w ogóle prawa jazdy, ford mustang nie został dopuszczony do ruchu, a do tego przednia szyba jest pęknięta. Mężczyzna powinien się zastanowić nad swoją jazdą, zwłaszcza, że na przednim fotelu siedział kilkuletni chłopiec. Pośpiech w żaden sposób nie może tłumaczyć zachowania mężczyzny – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

28-latek nie mógł jechać dalej. Samochód został przekazany osobie posiadającej prawo jazdy. Policjanci zrezygnowali z ukarania 28-letniego mężczyzny mandatem i skierują wniosek o ukaranie do sądu. 

Tylko od początku 2021 roku gorzowscy policjanci z grupy Speed zatrzymali aż 218 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. W całym 2020 roku tych praw jazdy było 291.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości