Wiadomości

Pędził fordem mustangiem 178 km/h przez miejscowość. Kierowca nie miał uprawnień, a auto przeglądu

23 kwietnia 2021, 11:24
fot. KMP Gorzów
Gorzowscy policjanci z grupy Speed zatrzymali 28-letniego kierowcę forda mustanga, który przekroczył ponad trzykrotnie dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Mężczyzna jechał aż 179 km/h przez Kamień Mały. Jak się okazało, nie posiadał również uprawnień do kierowania, a samochód nie był dopuszczony do ruchu. Natomiast na fotelu pasażera siedział kilkuletni chłopiec. Policjanci odstąpili od ukarania mężczyzny mandatem i skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z grupy Speed w czwartek 22 kwietnia pełnili służbę na drodze wojewódzkiej nr 132. Na trasie pomiędzy Gorzowem, a Kostrzynem nad Odrą wielokrotnie zarejestrowali znaczne przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym i niebezpieczne manewry kierowców. Jednak najbardziej nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się kierowca forda mustanga, który pędził przez Kamień mały aż 179 km/h, czyli o 129 km/h za szybko. 

- Policjanci widząc jazdę kierowcy w fordzie mustangu musieli jak najszybciej ją zakończyć. Podczas kontroli okazało się, że 28-letni kierowca nie ma w ogóle prawa jazdy, ford mustang nie został dopuszczony do ruchu, a do tego przednia szyba jest pęknięta. Mężczyzna powinien się zastanowić nad swoją jazdą, zwłaszcza, że na przednim fotelu siedział kilkuletni chłopiec. Pośpiech w żaden sposób nie może tłumaczyć zachowania mężczyzny – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

28-latek nie mógł jechać dalej. Samochód został przekazany osobie posiadającej prawo jazdy. Policjanci zrezygnowali z ukarania 28-letniego mężczyzny mandatem i skierują wniosek o ukaranie do sądu. 

Tylko od początku 2021 roku gorzowscy policjanci z grupy Speed zatrzymali aż 218 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. W całym 2020 roku tych praw jazdy było 291.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości