Wiadomości

Bazgrał po wagonie na dworcu kolejowym. Wandal został zatrzymany na gorącym uczynku

22 kwietnia 2021, 15:16
fot. Straż Ochrony Kolei
Straż Ochrony Kolei zatrzymała 31-letniego mężczyznę, który dewastował wagon stojący na dworcu kolejowym w Kostrzynie nad Odrą. Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku, jak bazgrał sprayem po drzwiach i oknach wagonu składu elektrycznego.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podczas patrolu torów odstawczych na terenie stacji kolejowej w Kostrzynie nad Odrą zauważyli zamaskowanego mężczyznę, który malował farbą w sprayu po składzie pociągu przewoźnika Polregio. Na widok patrolu mężczyzna rzucił się do ucieczki pozostawiając torbę z puszkami farby w miejscu dewastacji.

Sokiści natychmiast ruszyli za mężczyzną. Po krótkim pościgu zatrzymali wandala i o całym zdarzeniu powiadomili policję. Okazało się, że mężczyzna zdążył pobazgrać dwa okna i drzwi wagonu. Zatrzymany 31-latek został następnie zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kostrzynie nad Odrą celem prowadzenia dalszych czynności. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia. 

- Dewastacje pociągów metodą graffiti to nie tylko problem na polskiej kolei. Są one codziennością w wielu państwach Europy. Grupy ich dokonujące liczą nawet kilkanaście osób. Potrafią w kilka minut nanieść graffiti na kilkadziesiąt metrów powierzchni. Usuwanie graffiti ze składów pociągów generuje ogromne koszty dla kolejowych spółek oraz powoduje dyskomfort podróżnych – podkreśla Bartłomiej Wolak, rzecznik prasowy Straży Ochrony Kolei.

Dlatego też Straż Ochrony Kolei apeluje, aby zgłaszać zauważone zdarzenia pod specjalnym numerem telefonu 22 47 00 00, który działa całodobowo.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości