Nalot służb na nielegalny punkt gier hazardowych w centrum Gorzowa

22 kwietnia 2021, 09:02, Marcin Kluwak
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Cała akcja miała miejsce we wtorkowe popołudnie w jednym z lokali znajdujących w tzw. niszach przy ulicy Sikorskiego w Gorzowie. Na miejscu zastano 27-letniego obywatela Ukrainy, który pracował przy obsłudze znajdujących się tam 5 komputerów służących do nielegalnych gier hazardowych przez Internet.

Akcję przeprowadzali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Kodeksu karno-skarbowego w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy zł grzywny od jednego urządzenia. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadzić Urzędu Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim.

Zatrzymany 27-letni obywatel Ukrainy nie posiadał żadnych dokumentów uprawniających go do legalnej pracy. Komendant Placówki SG w Gorzowie Wielkopolskim wszczął postępowanie mające na celu wydanie cudzoziemcowi decyzji, na podstawie której będzie musiał opuścić Polskę.

To nie pierwsza tego typu akcja w Gorzowie. Kilka dni temu funkcjonariusz KAS wkroczyli do lokalu przy byłej pętli tramwajowej „Silwana”.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości