Wiadomości

Gorzów: Wspólnie posprzątajmy brzegi Warty

20 kwietnia 2021, 11:31
fot. archiwum
W sobotę 24 kwietnia odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie brzegów Warty od źródeł do ujścia" do której dołącza również Gorzów. W naszym mieście sprzątany będzie teren wzdłuż ul. Fabrycznej i Wał Okrężny oraz wzdłuż nowej ścieżki nad Wartą do mostu Lubuskiego. Udział może wziąć każdy chętny. Start o godz. 10.

Miasto Gorzów po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję "Sprzątanie brzegów Warty od źródeł do ujścia". W poprzedniej edycji, która odbyła się we wrześniu 2020 roku w akcję sprzątania zaangażowało się 300 mieszkańców Gorzowa. Posprzątany został wówczas brzeg rzeki Warty przy ul. Fabrycznej. Społecznikom udało się zebrać tyle śmieci, że zapełniony został cały kontener.

Tym razem akcja sprzątania brzegów Warty odbędzie się w sobotę 24 kwietnia. Zbiórka o godz. 9 na plaży przy budynku Admiry przy ul. Wał Okrężny. Natomiast o godz. 10 rozpocznie są samo sprzątanie. Tym razem koordynatorami akcji sprzątania są Tomasz Wojdat i Klaudia Michalak przy wsparciu firmy Inneko, która zapewni kontenery na śmieci, a następnie zabierze odpady.

Wyznaczony został do sprzątania brzeg rzeki wzdłuż ul. Fabrycznej i Wał Okrężny oraz nowej ścieżki nad Wartą od Bulwaru Wschodniego do mostu Lubuskiego. - Jesteś osobą, która lubi przyrodę i często spaceruje nad brzegami naszej pięknej rzeki Warty, a ponadto denerwują Cię wszechobecne śmieci zalegające nad brzegiem? Chcesz w jakimś stopniu przyczynić się, aby było czyściej? Więc, teraz masz ku temu okazję – podkreślają organizatorzy. 

Udział może wziąć każdy. Wystarczą chęci oraz chwila czasu. Organizatorzy przypominają również o zabraniu maseczek ochronnych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości