Kombatantów w końcu do remontu! Ale póki co, tylko pierwszy fragment

19 kwietnia 2021, 13:15
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na przebudowę ul. Kombatantów. Jak się okazuje, wyremontowany ma zostać na początek odcinek niespełna 500 metrów. Wszystko przez to, że inwestycja została podzielona na dwa etapy. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do środy 5 maja.

Ulica Kombatantów jest jedną z najbardziej zniszczonych dróg w mieście, dlatego też informacja o jej remoncie ucieszyła wielu mieszkańców. Droga miała być wyremontowana w 2020 roku, ale ze względu na trudną sytuację finansową miasta, inwestycja została przełożona na 2021 rok. 

Jak się okazało, władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na przebudowę ul. Kombatantów. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do środy 5 maja. Jak wynika z zamówienia, prace dotyczą tylko fragmentu o długości 468 metrów. Więc nie całego odcinka ul. Kombatantów. Wszystko przez to, że inwestycja został podzielona na dwa etapy. 

W ramach pierwszego etapu, który obejmuje odcinek od wysokości galerii Feeria do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i Grota-Rowerckiego wykonawca będzie musiał zająć się sfrezowaniem istniejącego asfaltu i wykonania nowych warstw. A także wzmocnieniem jezdni siatką geosyntetyczną. W ramach prac przewiduje się również korektę istniejących zjazdów, regulację istniejących wlotów na skrzyżowaniach wraz z wymianą nawierzchni i wykonaniem chodników. Potencjalny wykonawca będzie miał dwa miesiące na realizację prac od dnia podpisania umowy. To oznacza, że pierwszy fragment ul. Kombatantów powinien być gotowy jeszcze w wakacje.

Natomiast drugi etap będzie obejmował pozostały odcinek ul. Kombatantów o długości około 255 metrów wraz z przebudową skrzyżowania ul. Kombatantów i ul. Szarych Szeregów na skrzyżowanie typu rondo.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości