Wiadomości

Chcesz kupić autobus? MZK sprzedaje używane Solarisy

18 kwietnia 2021, 10:48
fot. archiwum
Miejski Zakład Komunikacji wystawił właśnie na sprzedaż cztery autobusy marki Solaris Urbino 12, które zostały wycofane z użytkowania. Wszystkie pojazdy mają na liczniku ponad 1 mln kilometrów oraz ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Cena wywoławcza najtańszego autobusu wynosi 7134 zł brutto.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wystawia co jakiś czas na sprzedaż pojazdy wycofane z użytkowania - są to zarówno autobusy, jak i tramwaje. Tym razem MZK chce sprzedać cztery autobusy marki Solaris Urbino 12. Oczywiście wszystkie pojazdy są w złym stanie technicznym i mają przejechane ponad 1 mln kilometrów oraz mają brak ważnych badań technicznych.

Najstarszy Solaris to pojazd wyprodukowany w 1999 roku, który ma przejechane 1 mln 252 tys. kilometrów. Silnik, skrzynia biegów i pompa wtryskowa do remontu. A do tego ma skorodowane poszycie zewnętrzne i kratownice. Cena wywoławcza to 7134 zł brutto. Pozostałe trzy pojazdy to rocznik 2001, które mają przejechane od 1 mln 141 tys. kilometrów do 1 mln 331 tys. kilometrów. Wszystkie Solarisy mają silnik, skrzynię biegów i pompę wtryskową do remontu. A do tego mają skorodowane poszycie zewnętrzne i kratownice. Cena wywoławcza najtańszego autobusu to 9225 zł, a najdroższego 10701 zł brutto.

Kto może stać się właścicielem używanych Solarisów? Praktycznie każdy, kto zaproponuje kwotę satysfakcjonującą MZK, ponieważ o wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje w 100% cena zadeklarowana przez oferentów - oferty można składać na poszczególne autobusy. MZK zastrzega sobie prawo odstąpienia od sprzedaży autobusów bez podania przyczyny.

Miejski Zakład Komunikacji czeka na zgłoszenia do poniedziałku 19 kwietnia do godz. 10. Oferty wypełnione zgodnie z formularzem ofertowym oraz oświadczeniem należy składać w zaklejonej kopercie z napisem „Oferta na zakup autobusów”.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości