• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

„Łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego listem gończym gorzowianina

14 kwietnia 2021, 08:27
fot. Lubuska policja
Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zatrzymali 32-letniego gorzowianina, który od marca był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna ma do odbycia karę 5 lat pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się dystrybucją narkotyków na szeroka skalę.

32-letni mieszkaniec Gorzowa był głównym podejrzanym w sprawie z 2017, gdzie usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości narkotyków. W maju 2019 roku akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu w Gorzowie, a w 2020 roku zapadł wyrok w tej sprawie. 

- W międzyczasie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania został zamieniony na dozór. Od marca 2021 roku 32-latek poszukiwany był przez Sąd Okręgowy w Gorzowie listem gończym z uwagi na fakt, że ukrywał się przez wymiarem sprawiedliwości. Do akcji poszukiwawczej włączyli się zatem policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, a konkretnie „łowcy głów”, którzy na tropieniu osób poszukiwanych znają się najlepiej – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Pomimo, że poszukiwany często zmieniał swoje miejsce pobytu na terenie kraju, zaledwie miesiąc później policjanci przeprowadzili zatrzymanie 32-latka. Zatrzymanie miało charakter dynamiczny w poniedziałek 12 kwietnia na terenie Świebodzina. Mężczyzna był tak zaskoczony, że nawet nie zdążył pomyśleć o tym, aby stawiać opór lub próbować uciekać. 32-letni mieszkaniec Gorzowa najbliższe 5 lat spędzi w więzieniu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości