Wiadomości

Skarpa przy moście Staromiejskim zostanie w końcu naprawiona

13 kwietnia 2021, 10:05
fot. archiwum
Władze Gorzowa w drugim postępowaniu wybrały firmę, która zajmie się naprawą zapadającej się skarpy przy moście Staromiejskim od strony ul. Fabrycznej. Wykonawca będzie miał czas na naprawę do 30 czerwca.

Pod koniec lutego zaczęła się zapadać skarpa przy moście Staromiejskim od strony ul. Fabrycznej. Wielu mieszkańców Gorzowa zaczęło zwracać uwagę, że może to być niebezpieczne, tym bardziej, że kilka miesięcy wcześniej zaczęły pojawiać się również problemy z płytami chodnikowymi.

Miasto zapowiedziało, że zajmie się naprawą skarpy jeszcze w tym roku. W połowie marca zostało ogłoszone zapytanie ofertowe na naprawę skarpy, ale nie udało się znaleźć wykonawcy. Dlatego też magistrat po raz kolejny szukał firmy, która zajmie się pracami. Na szczęście w drugim postępowaniu udało się znaleźć wykonawcę.

- W drugim zapytaniu oferty złożyły dwie firmy: Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza na kwotę 176 566,50 zł brutto oraz F.P.H.U. „Chećko” Jacek Chećko z Gorzowa Wielkopolskiego na kwotę 121 770,00 zł brutto. Została wybrana firma F.P.H.U. Chećko Jacek Chećko. Aktualnie trwają przygotowania do podpisania umowy – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Wykonawca będzie musiał zająć się rozbiórką i oczyszczeniem brukowca nadającego się do ponownego użytku, wykonania podbudowy z mieszanki cementowo-piaskowej o grubości minimum 20 centymetrów, ułożeniu brukowca, a także spoinowania zaprawą cementowo-piaskową i uporządkowaniem terenu. Firma „Chećko” będzie będzie miała czas do 30 czerwca 2021 roku na przeprowadzenie wszystkich prac.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości