Miasto szuka firmy, która zajmie się posadzeniem drzew i zielenią w Gorzowie

12 kwietnia 2021, 16:11
fot. archiwum
Jeszcze w tym roku na terenie Gorzowa mają zostać posadzone 142 drzewa. Władze Gorzowa właśnie szukają firmy, która zajmie się posadzeniem młodych drzew, ale również pielęgnacją zieleni na terenie miasta.

Temat zieleni oraz drzew budzi wśród mieszkańców Gorzowa sporo emocji. Zwłaszcza, kiedy dochodzi do wycinki drzew pod jakąś inwestycję, gorzowianie dopytują się czy będą nasadzenia zastępcze i w jakich lokalizacjach. Dlatego też mamy dobrą wiadomość dla osób którym zależy na pięknej zieleni w mieście. Władze Gorzowa właśnie ogłosiły przetarg na „Usługę nasadzenia i pielęgnacji drzew i roślin ozdobnych na terenie zieleni miejskiej w Gorzowie". Zadanie zostało podzielone na pięć części.  Chętne firmy mogą składać swoje oferty jeszcze do wtorku 13 kwietnia. 

Jak czytamy w zamówieniu, usługa będzie polegała na dostawie, nasadzeniu i trzyletniej pielęgnacji 124 sztuk młodych drzew. 10 drzew zostanie posadzonych w parku Wiosny Ludów. Będzie to kasztanowiec czerwony i grujecznik japoński. 10 lip drobnolistnych zostanie posadzonych przy ul. Głowackiego. Na terenie parku Kopernika będzie to 12 drzew - klon, buk, kasztanowiec czerwony i lipa. Przy ul. Walczaka zostanie posadzonych 10 klonów oraz 2 lipy. Z koli przy ul. Warszawskiej mają zostać posadzone 4 brzozy.

Dalej wykonawca będzie musiał posadzić przy ul. Kostrzyńskiej łącznie 12 drzew - 6 lip i 6 klonów. Jedna lipa zostanie posadzona przy ul. Warzywnej. Natomiast w rejonie ul. Piłsudskiego i Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej będzie to aż 16 drzew - klon, kasztanowiec, klon jawor i lipa. Przy Al. Konstytucji 3 Maja pojawi się 6 lip oraz 6 takich samych drzew zostanie posadzonych przy ul. Gwiaździstej. Z kolei przy ul. Żwirowej i Kosynierów Gdyńskich pojawi się 9 drzew z gatunku grab pospolity.

Po jednym drzewie zostanie posadzonym przy ul. Kukuczki, Myśliborskiej i Szczecińskiej. Natomiast w parku przy szpitalu psychiatrycznym pojawi się 10 drzew - 9 klonów i 1 grab pospolity. W przypadku ul. Jagiellończyka, Słowackiego i Dąbrowskiego będzie to łącznie 16 drzew - lipa, platan klonolistny, dąb szypułkowy, jastrząb, klon jawor i klon polny.

Kolejna część zamówienia obejmuje „Nasadzenie i pielęgnacja roślin ozdobnych w sezonie 2021 na terenie zieleni miejskiej w Gorzowie”. Zamówienie częściowe nr 3 to „Pielęgnacja krzewów, bylin oraz drzew na terenie parku Kopernika w Gorzowie w sezonie 2021 r.”, numer 4 to „Podlewanie krzewów oraz bylin na terenie parku Kopernika w Gorzowie w sezonie 2021”, a zamówienie nr 5 to „Podlewanie wybranych drzew i krzewów na terenach zieleni miejskiej w Gorzowie Wlkp. w sezonie 2021 (452 szt. młodych drzew, 30 m2 i 30 mb żywopłotów)”.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości