Wiadomości

Miasto chce sprzedać drewno z wycinki na Walczaka

5 kwietnia 2021, 12:37
fot. archiwum
Trwa rozbudowa drogi krajowej nr 22 w Gorzowie w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która chciałaby odkupić od miasta drewno powstałe z wycinki drzew przy ul. Walczaka. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do 12 kwietnia.

Wycinka drzew wzdłuż rozbudowywanej ul. Walczaka w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 22 ruszyła pełną parą pod koniec listopada 2020 roku. Teren, gdzie będzie znajdowała się druga jezdnia ul. Walczaka został uporządkowany, a drewno ułożone na stosach. Obecnie wykonawca skupia się przede wszystkim na pracach przy ul. Walczaka w rejonie ronda Gdańskiego.

Jak się właśnie okazało, władze Gorzowa szukają firmy, która chciałaby odkupić drewno powstałe z wycinki drzew w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka. Miasto czeka na oferty do poniedziałku 12 kwietnia. Kryterium wyboru oferty będzie stanowiła w 100% cena zaoferowana przez firmy zgłaszające się do przetargu. 

Wykonawca w ramach zamówienia zobowiązany jest do załadunku i wywozu we własnym zakresie drewna powstałego z wycinki drzew w ilości 954,96 m3. Drewno jest zlokalizowane wzdłuż ul. Walczaka na odcinku od ronda Gdańskiego do granic miasta w pobliżu budowanej jezdni. Drewno jest ułożone w stosach zawierających mieszane gatunki drewna. Dominującym gatunkiem jest lipa, a domieszkę stanowią klon i w niewielkiej ilości robinia akacjowa. Długość odcinków drewna waha się od 50 cm do 8 metrów. Natomiast grubość złożonego drewna wynosi od 8 cm do 120 cm. Wykonawca będzie miał czas za zabranie całego drewna w ciągu 30 dni od podpisania umowy. 

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości