• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Miasto chce sprzedać drewno z wycinki na Walczaka

5 kwietnia 2021, 12:37
fot. archiwum
Trwa rozbudowa drogi krajowej nr 22 w Gorzowie w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która chciałaby odkupić od miasta drewno powstałe z wycinki drzew przy ul. Walczaka. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do 12 kwietnia.

Wycinka drzew wzdłuż rozbudowywanej ul. Walczaka w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 22 ruszyła pełną parą pod koniec listopada 2020 roku. Teren, gdzie będzie znajdowała się druga jezdnia ul. Walczaka został uporządkowany, a drewno ułożone na stosach. Obecnie wykonawca skupia się przede wszystkim na pracach przy ul. Walczaka w rejonie ronda Gdańskiego.

Jak się właśnie okazało, władze Gorzowa szukają firmy, która chciałaby odkupić drewno powstałe z wycinki drzew w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka. Miasto czeka na oferty do poniedziałku 12 kwietnia. Kryterium wyboru oferty będzie stanowiła w 100% cena zaoferowana przez firmy zgłaszające się do przetargu. 

Wykonawca w ramach zamówienia zobowiązany jest do załadunku i wywozu we własnym zakresie drewna powstałego z wycinki drzew w ilości 954,96 m3. Drewno jest zlokalizowane wzdłuż ul. Walczaka na odcinku od ronda Gdańskiego do granic miasta w pobliżu budowanej jezdni. Drewno jest ułożone w stosach zawierających mieszane gatunki drewna. Dominującym gatunkiem jest lipa, a domieszkę stanowią klon i w niewielkiej ilości robinia akacjowa. Długość odcinków drewna waha się od 50 cm do 8 metrów. Natomiast grubość złożonego drewna wynosi od 8 cm do 120 cm. Wykonawca będzie miał czas za zabranie całego drewna w ciągu 30 dni od podpisania umowy. 

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości