Wiadomości

Będą utrudnienia w centrum. Wykonawca przygotowuje skrzyżowanie do przebudowy

30 marca 2021, 12:47
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
We wtorek po południu wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I przystąpi do prac przygotowawczych, jeżeli chodzi o przebudowę skrzyżowania ul. Chrobrego, Wybickiego i Jagiełły. Prace będą polegały na rozbiórce i utwardzeniu wyspy na środku skrzyżowania. W związku z tym, kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu. Natomiast sama przebudowa ruszy tuż po Wielkanocy.

We wtorek 30 marca w godzinach popołudniowych oraz w środę 31 marca, firma ZUE i FDO, wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I przystąpi do prac przygotowawczych związanych z przebudową skrzyżowania ul. Chrobrego, Wybickiego i Jagiełły. 

- Prace te będą polegały na rozbiórce i utwardzeniu wyspy kanalizującej ruch na skrzyżowaniu. Następnie wykonawca w miejsce rozebranej wyspy wykona tymczasową nawierzchnię, która będą poruszały się pojazdy w czasie przebudowy skrzyżowania. W ramach prac przygotowawczych usunięta zostanie również infrastruktura kolidująca z planowanym do wdrożenia etapem prac, czyli słup oświetleniowy, maszt sygnalizacji świetlnej oraz infrastruktura podziemna – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

W związku z tym, na wlocie skrzyżowania zamknięty zostanie jeden pas do skrętu w lewo z ul. Chrobrego w ul. Wybickiego oraz jeden pas do skrętu w lewo z ul. Jagiełły w ul. Chrobrego. W godzinach szczytu mogą tworzyć się korki.

Natomiast same prace przy przebudowie skrzyżowania ruszą we wtorek 6 kwietnia. Wówczas całkowicie zamknięta zostanie ul. Chrobrego na wysokości Arsenału, co sprawi, że kierowcy nie będą mogli jechać od strony ul. Jagiełły i Wybickiego w kierunku katedry oraz w przeciwną stronę. Przejezdna zostanie część skrzyżowania Jagiełły-Wybickiego. 

Dlaczego zostanie zamknięta ul. Chrobrego na wysokości Arsenału? Na plac budowy wejdą archeolodzy, którzy spodziewają się, że natrafią pod ziemią na pozostałości po dawnych murach miejskich. W dalszych etapach prac skrzyżowanie będzie zamykane połówkowo, tak aby częściowo ograniczać przejezdność i stopniowo udostępniać teren archeologom.

Według umowy wykonawca ma czas do końca października 2021 roku na realizację inwestycji. Jednak miasto już teraz zapowiada, że inwestycja może mieć poślizg. - Prace na tym skrzyżowaniu potrwają do jesieni. Terminem wynikającym z umowy jest miesiąc październik, Jednak prace archeologiczne mogą spowodować aneksowanie terminów finalnego zakończenia inwestycji i prace mogą potrwać nawet do końca 2021 roku – mówi Ciepiela.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości