Wiadomości

Gorzów rozkwita na wiosnę

27 marca 2021, 11:16
fot. Jan Wojtanowski, Urząd Miasta Gorzowa
Urząd Miasta Gorzowa ruszył z wiosennymi nasadzeniami w mieście. W minionych dniach w kwietnikach i skwerach pojawiły się dokładnie 1393 kwiaty m.in. Bratki, stokrotki, goździki czy zawilce. Natomiast w najbliższych dniach na deptaku przy Sikorskiego oraz na Kwadracie pojawią się Wielkanocne ozdoby.

Wiosenna aura sprzyja, więc pracownicy wydziału gospodarki komunalnej i transportu publicznego Urzędu Miasta Gorzowa ruszyli z wiosennymi nasadzeniami. W ostatnich dniach na terenie Gorzowa do gruntu oraz do ponad 100 kwietników zostały posadzone dokładnie 1393 kwiaty takie jak m.in. bratki, stokrotki, goździki czy zawilce. Nasadzenia i pielęgnacja kwiatów kosztowała ok. 39 tys. zł.

Wiosenne kwiaty pojawiły przy herbie miasta przy ul. Sikorskiego, "fali" przy ul. Chrobrego/ul. Wodna, przy "Przemysłówce", a także przy Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w parku Górczyńskim. Nowe rośliny zostały posadzone również w czterech wieżach kwiatowych na „Kwadracie” i przed USC, w trzech donicach plastikowych na Kwadracie oraz w 113 donicach betonowych i drewnianych m.in. przy ulicy Sikorskiego, Wełniany Rynek, Hawelańskiej, Obotryckiej oraz na Bulwarze Wschodnim.

Natomiast tuż przed Wielkanocą wydział gospodarki komunalnej i transportu publicznego ustawi na deptaku przy Sikorskiego oraz na Kwadracie odświeżone (odmalowane) ozdoby plenerowe w postaci jajek wielkanocnych. Ponadto w okresie wiosennym zostaną wystawione 34 nowe donice między innymi wzdłuż ul. Sikorskiego. Znajdą w nich swoje miejsce m.in. krzewy i trawy - ostnica i turzyca, które będą uzupełnione barwnymi akcentami z roślin jednorocznych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości