Pod koniec marca w Gorzowie pojawią się stacjonarne biletomaty

22 marca 2021, 12:20
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Kolejny milowy krok robi miasto Gorzów wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji, jeżeli chodzi o udogodnienia dla osób podróżujących komunikacją miejską. Od 30 marca na terenie Gorzowa będą działały trzy stacjonarne biletomaty, które będą miały możliwość płatności elektronicznych.

Na początku lutego portal gorzowianin.com informował, że jeszcze wiosną na terenie Gorzowa zostaną ustawione trzy stacjonarne biletomaty, które będą miały możliwość płatności elektronicznych. Teraz ten plan wchodzi w życie.

Biletomaty zostaną uruchomione we wtorek 30 marca w trzech lokalizacjach: przy ul. Drzymały przed kasami biletowymi MZK, przy ul. Wróblewskiego koło sklepu Stokrotka oraz przy ul. Marcinkowskiego przy Pegazie.

Na początek pasażerowie kupią w nich bilet jednorazowy, a po kilku tygodniach również okresowy.  Płatność w biletomatach będzie mogła być realizowana tylko w formie bezgotówkowej, czyli za pomocą karty płatniczej lub BLIK-a. Montaż urządzeń potrwa od 23 do 29 marca.

- To kolejny krok na drodze do unowocześniania komunikacji publicznej w mieście. Po wymianie taboru, zarówno autobusowego i tramwajowej, podjętych remontach trakcji tramwajowej wraz z infrastrukturą, przyszedł czas na zasadnicze zmiany w systemie płatności za bilety – podkreśla Marta Liberkowska, rzecznik prasowy wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości