Wracają połączenia do Krakowa. Samolotem ze Szczecina

8 marca 2021, 14:47, Marcin Kluwak, redakcja@gorzowianin.com
fot. archiwum
Remont linii kolejowej pomiędzy Szczecinem a Poznaniem negatywnie wpływa też na komunikacyjne połączenia Gorzowa z resztą kraju. Od maja połączenia lotnicze pomiędzy Szczecinem a Krakowem wznawia irlandzki Ryanair. To zapewne lepsza alternatywa, niż podróż z przesiadką w Krzyżu i Poznaniu.

Wszyscy doskonale wiemy, że komfortowy wyjazd z naszego miasta w kierunku południa Polski możliwy jest jedynie własnym pojazdem. Dojazd S3 do A4 i później dalej – w kierunku Wrocławia, Katowic, czy Krakowa. Jednak to przedsięwzięcie dość kosztowne, a przy ciągłych podwyżkach cena paliwa, może być dla wielu wyzwaniem wręcz niemożliwym do osiągnięcia. Szczególnie jeżeli chcemy podróżować w 1 lub dwie osoby.

Zostaje nam więc komunikacja publiczna. Pociąg, autobus a od maja też samolot! I to nie z międzynarodowego lotniska pod Zieloną Górą, ale z lotniska Szczecin-Goleniów. Dojazd o wiele łatwiejszy, niż do Nowego Kramska, a i kierunek proponowany przez irlandzkiego przewoźnika dość ciekawy. Od 2 maja ruszają bezpośrednie loty ze Szczecina do Krakowa. Lot do stolicy małopolski potrwa 1h10 minut. Jeżeli wyruszamy z Gorzowa, do tego musimy doliczyć czas dojazdu na lotnisko w Goleniowie (1h 20 minut) oraz oczywiście czas na kontrolę bezpieczeństwa i odprawę. Całość z dojazdem do centrum Krakowa komunikacją publiczną zajmie nam maksymalnie 5 godzin. Pociągiem z Gorzowa do Krakowa z przesiadką w Krzyżu dojedziemy w niecałe 8 godzin.

Jak informuje port lotniczy w Szczecinie, samoloty do i z Krakowa latać będą dwa razy w tygodniu – w czwartki oraz niedzielę. Ceny biletów zaczynają się już od 54 złote. Loty odbywać się będą według rozkładu: niedziela odlot o 14:40 przylot o 14:10, czwartek odlot o 07:40, przylot o 07:10.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości