• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Okradli 83-latka z kolekcjonerskich monet i medali. Łup wyrzucili do stawu i ukryli w lesie

18 marca 2021, 09:56
fot. KM PSP w Gorzowie
W miniony weekend w Różankach koło Gorzowa doszło do kradzieży monet kolekcjonerskich oraz medali i odznaczeń, które miały wartość sentymentalną dla 83-letniego mężczyzny. Okazało się, że za kradzież jest odpowiedzialny 43-letni mężczyzna i 46-letnia kobieta, którzy część łupu wyrzucili do stawu oraz ukryli w lesie. Oboje usłyszeli już zarzuty kradzieży, a skradzione rzeczy wróciły do właściciela.

Dyżurny gorzowskiej policji otrzymał w sobotę 13 marca informację o kradzieży skrzynki, w której znajdowały się monety kolekcjonerskiej, medale i odznaczenia, który miały przede wszystkim wartość sentymentalną dla 83-letniego mieszkańca Różanek. Niektóre z pamiątek pochodziły sprzed niemal 100 lat. Ich wstępną wartość zgłaszający ocenił na kilka tysięcy złotych.

- Zgłaszający przekazał patrolowi, że prawdopodobnie ktoś wykorzystał chwilę nieuwagi, wszedł do domu w Różankach i zabrał skrzynkę. Policjanci usłyszeli o podejrzanej kobiecie, która widziana była tego dnia w okolicy. Funkcjonariusze ustalili, że za kradzież może być odpowiedzialna 46-letnia kobieta. Policjanci dotarli do miejsca, w którym mogła przebywać i już kolejnego dnia została zatrzymana – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

To jednak nie zakończyło sprawy. Praca policjantów doprowadziła do podejrzanego 43-letniego mężczyzny. Jak się okazało, skradziona skrzynka została wyrzucona do stawu w Różankach. Kasetka z monetami i odznaczeniami została wyłowiona ze stawu w poniedziałek 15 marca przez strażaków. Ponadto złodzieje ukryli pozostałą część łupu w lesie.

- Policjantom udało się odzyskać kradzione monety i odznaczenia, które wróciły do właściciela. 47-letnia kobieta i 43-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty kradzieży, którego dokonali wspólnie i w porozumieniu. Grozi im do 5 lat więzienia – podkreśla Jaroszewicz. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Skradziona kasetka z monetami i medalami

1/4 Skradziona kasetka z monetami i medalami

2/4 Skradziona kasetka z monetami i medalami

2/4 Skradziona kasetka z monetami i medalami

3/4 Skradziona kasetka z monetami i medalami

3/4 Skradziona kasetka z monetami i medalami

4/4 Skradziona kasetka z monetami i medalami

4/4 Skradziona kasetka z monetami i medalami

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości