Wiadomości

Przemysłówka z nową elewacją. Ile miasto wyda pieniędzy na remont całego budynku?

16 marca 2021, 10:38
fot. archiwum
Obecnie w budynku Przemysłówki trwają ostatnie prace modernizacyjne obejmujące piętra od czwartego do siódmego. Jak się okazuje, wykonawca zajmie się również remontem elewacji. Następnie w wieżowcu rozpoczną się kolejne prace dostosowujące budynek na potrzeby Miejskiego Centrum Kultury. Ponadto portal gorzowianin.com sprawdził, ile pieniędzy miasto wyda na remont Przemysłówki.

Remont budynku Przemysłówki w centrum Gorzowa to jedna z bardziej krytykowanych inwestycji przez mieszkańców miasta. Gorzowianom nie podoba się inwestowanie pieniędzy w „molocha” i podkreślają, że taniej byłoby wybudować nowy obiekt, niż inwestować miliony złotych w obecny budynek. 

Sporo czytelników portalu gorzowianin.com dopytywało się czy w ramach prac remontowych, budynek doczeka się również nowej elewacji. Zwróciliśmy się w tej sprawie z pytaniem w ramach dostępu do informacji publicznej do Urzędu Miasta Gorzowa. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź. 

- W ramach rozstrzygniętego postępowania przetargowego wykonana zostanie również elewacja budynku wysokiego. Kosz wykonania elewacji wyceniony został przez wykonawcę na kwotę 1 mln 118 tys. 547 zł – mówi Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Pracami przy elewacji zajmie się firma, która prowadzi tam obecnie prace, czyli konsorcjum firm z Gorzowa Sebastian Szymański "Selektor" i BLR SP. Według ostatnich zapowiedzi wykonawcy, cztery piętra Przemysłówki będą gotowe do końca marca 2021 roku.

Natomiast na początku marca został rozstrzygnięty przetarg „Modernizację i wyposażenie obiektów kultury w Gorzowie”, czyli dostosowanie niskiego budynku Przemysłówki (po banku PEKAO S.A) oraz piwnicy, parteru, I i II piętra budynku wysokiego na potrzeby Miejskiego Centrum Kultury. Przetarg wygrała firma Gotech z Gorzowa, która zaoferowała 23 mln 221 tys. 786 zł. W tym przypadku miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 9 mln 399 tys. 958 zł.

Dlatego też postanowiliśmy zapytać się urzędników, ile do tej pory miasto wydało pieniędzy na remont Przemysłówki oraz ile jeszcze wyda. Koszt przebudowy pięter I-IX wraz z robotami dodatkowymi i elewacją wynosi 6 mln 172 tys. 254 zł, koszt zakupu budynku z gruntem 6 mln 26 tys 542 zł, koszty dokumentacji oraz nadzoru inwestorskiego nad realizowanymi pracami wynosi 550 tys. zł. To oznacza, że miasto wydało do tej pory 12 mln 748 tys. 796 zł.

Natomiast miasto wyda jeszcze około 800 tys. zł za nadzór inwestorki nad realizacją prac na potrzeby MCK oraz 23 mln 221 tys. 786 zł na prace modernizacyjne. Co łącznie da kwotę 36 mln 770 tys. 582 zł.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości