• -1 10°/1°
  • Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Przebudowa Przemysłówki na potrzeby MCK będzie kosztować ponad 23 mln zł

2 marca 2021, 10:48
fot. archiwum
Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na dostosowanie parteru oraz pozostałych pięter Przemysłówki na potrzeby Miejskiego Centrum Kultury. Jak się okazało, chociaż najtańsza oferta przekraczała budżet o 4 mln 921 tys. zł, to zdecydowano się dołożyć brakującą kwotę i wybrać wykonawcę.

Obecnie w budynku Przemysłówki trwają ostatnie prace modernizacyjne obejmujące piętra od czwartego do siódmego. Realizacją inwestycji wartej 6 mln 990 tys. zł zajmuje się konsorcjum firm z Gorzowa Sebastian Szymański "Selektor" i BLR SP. Remont miał się zakończyć do lipca 2020 roku, jednak tak się nie stało i według ostatnich zapowiedzi wykonawcy, cztery piętra Przemysłówki będą gotowe do końca marca 2021 roku. - Termin został przesunięty, ponieważ wykonawca musiał przeprowadzić dodatkowe prace adaptacyjne. W pierwszej kolejności zostanie tam przeniesione Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie, wydział kultury oraz wydział sportu. Nastąpi to w ciągu kilku najbliższych miesięcy, wszystko zależy od obecnej sytuacji pandemicznej – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. 

Jednocześnie władze miasta szukały wykonawcy, który zajmie się „Modernizacją i wyposażeniem obiektów kultury w Gorzowie”, czyli dostosowaniem niskiego budynku Przemysłówki (po banku PEKAO S.A) oraz piwnicy, parteru, I i II piętra budynku wysokiego na Miejskie Centrum Kultury. Na ten cel przeznaczono 18 mln 300 tys. zł. 

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, ale ich oferty znacznie przekraczały budżet. Najtańszą ofertę złożyła firma Gotech z Gorzowa na kwotę 23 mln 221 tys. zł. Z kolei inna gorzowska firma BLR (obecnie zajmuje się przebudową wyższych pięter Przemysłówki” zaoferowała 31 mln 587 tys. zł. To oznaczało, że najtańsza oferta przekraczała budżet o 4 mln 921 tys. zł, natomiast najdroższa aż o 13 mln 287 tys. zł.

Władze Gorzowa zdecydowały, że dołożą brakujące 4 mln 921 tys. zł i właśnie rozstrzygnęły pozytywnie przetarg. Inwestycją zajmie się więc firma Gotech z Gorzowa za kwotę 23 mln 221 tys. zł. Według specyfikacji istotnych warunków zamówienia wykonawca ma czas na realizację prac do 31 października 2022 roku, ale firma zadeklarowała, że ukończy inwestycję do 31 lipca 2022 roku.

Co zostanie zrobione?

W ramach przebudowy, wykonawca będzie musiał wykonać kompleksową rewitalizację, adaptacje i remont wraz z ingerencją w konstrukcje. A także zająć się wyburzeniem zadaszenia części niskiej, jej nadbudowy i wykonania nowego zadaszenia oraz rozbudową części wejściowej budynku wysokiego. W ramach inwestycji zostanie również wybudowanych 11 miejsc parkingowych wraz z elementami małej architektury.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości