Wiadomości

Gorzów miastem dla pokoleń? Ruszają konsultacje społeczne strategii rozwoju miasta

16 marca 2021, 09:57
fot. archiwum
Miasto przygotowało strategię rozwoju Gorzowa 2030, której hasłem przewodnim jest „Miasto dla pokoleń”. Do końca kwietnia mieszkańcy Gorzowa mogą zgłaszać swoje uwagi i spostrzeżenia dotyczące tego dokumentu. Zaplanowano dwa otwarte spotkania z mieszkańcami oraz konsultacje z radnymi i przedstawicielami miejskich instytucji.
- Gorzów zmienia się od kilku lat bardzo intensywnie. Pracujemy nad poprawą komfortu i jakości życia mieszkańców, lepszymi warunkami do inwestowania, nauki i wypoczynku. Strategia niejako ma być wyrazem i doprecyzowaniem wszystkiego, co w mieście już się dzieje i co mamy w planach – tłumaczy Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Dlatego też od czerwca 2020 roku trwały prace nad dokumentem „Strategia rozwoju miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030”, której hasłem przewodnim było „Miasto dla pokoleń”. Teraz dokument jest gotowy i zostanie poddany pod konsultacje społeczne. 

Do końca kwietnia można zgłaszać swoje uwagi i spostrzeżenia dotyczące tego dokumentu. Zaplanowano dwa otwarte spotkania z mieszkańcami oraz konsultacje z radnymi i przedstawicielami miejskich instytucji. 

- Spotkania konsultacyjne mają dać odpowiedź między innymi na pytania, dotyczące jakości prac diagnostycznych. Chcemy się dowiedzieć, czy założenia zawarte w projekcie strategii odpowiadają na potrzeby mieszkańców, czy zaspakajają ich potrzeby oraz czy prace planistyczne w oparciu o dokument będą zmierzały do poprawy komfortu życia mieszkańców – wyjaśnia Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Plan konsultacji społecznych 

- 24 marca godz. 12 – spotkanie z radnymi Rady Miasta Gorzowa

- 8 kwietnia godz. 12 – spotkanie z przedstawicielami miejskich instytucji

- 15 kwietnia godz. 17-19 - spotkanie z mieszkańcami Gorzowa w bibliotece miejskiej

- 22 kwietnia godz. 17-19 - spotkanie z mieszkańcami Gorzowa w bibliotece miejskiej

Istnieje również możliwość zgłaszania uwag do strategii do 30 kwietnia poprzez stronę internetową, e-mailowo, drogą pocztową lub osobiście w Urzędzie Miasta Gorzowa.

Główne założenia „Strategii rozwoju miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030” dotyczą czterech strategicznych celów rozwoju miasta w oparciu o misję: „Miasto dla pokoleń, rozwijające się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju”.

Cel 1. Aktywne pokolenia, aktywni mieszkańcy

Cel 2. Atrakcyjna przestrzeń do życia

Cel 3. Miasto przygotowane do wyzwań przyszłości

Cel 4. Miasto innowacyjnej gospodarki.

Uwagi, sugestie oraz wszelkie spostrzeżenia, zebrane w czasie konsultacji, zostaną przeanalizowane i uwzględnione podczas konstruowania ostatecznej wersji dokumentu pod nazwą „Strategia rozwoju miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030”, którego przyjęcie w formie uchwały Rady Miasta zaplanowane jest na sierpień 2021.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości