Wiadomości

USC w Gorzowie zamknięty. Obowiązki przejmują okoliczne gminy

11 marca 2021, 12:27
fot. archiwum Urzędu Miasta Gorzowa
Z powodu koronawirusa zamknięty został Urząd Stanu Cywilnego w Gorzowie. Tym samym obowiązki gorzowskiego urzędu przejęły USC w Santoku, Bogdańcu i Kłodawie. Natomiast w przypadku ślubów zaplanowanych na ten weekend, to udzieli ich prezydent Jacek Wójcicki.

Pandemia koronawirusa spowodowała trudności w funkcjonowaniu gorzowskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Z powodu sporej liczby zakażeń wśród pracowników, urząd musiał zostać zamknięty. Z związku z tym wojewoda lubuski na wniosek prezydenta Jacka Wójcickiego wydał zarządzenie o powierzeni zadań gorzowskiego USC urzędom w Bogdańcu, Kłodawie i Santoku. 

- Powierzenie zadań urzędom w gminach obowiązuje od 11 do 19 marca. Obowiązki zostały podzielone w ten sposób, że rejestrację urodzeń ma prowadzić USC w Santoku, a rejestrację zgonów urzędy w Bogdańcu i Kłodawie – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jeżeli ktoś miał zaplanowany ślub cywilny na najbliższy weekend, to nie musi się martwić. Wszystko pomieszczenia USC w Gorzowie zostały zdezynfekowane - przeprowadzono ozonowanie. Natomiast ślubów udzieli sam prezydent Jacek Wójcicki. 

Informacje w sprawie zmian można uzyskać telefonicznie dzwoniąc pod numer 95 735 55 00 lub mailowo: kancelaria@um.gorzow.pl.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości