Wiadomości

Ktoś podpala śmietniki w Gorzowie

10 marca 2021, 10:13
fot. czytelnik Krzysztof
We wtorkowy wieczór nieznany sprawca podpalał śmietniki jeden za drugim. Łącznie, w ciągu niespełna 30 minut spłonęło kilka śmietników w trzech lokalizacjach w Śródmieściu Gorzowa.

Informację o pożarze śmietników w Śródmieściu Gorzowa otrzymaliśmy od naszego czytelnika pod numerem telefonu 45 00 66 400. Jak się okazało, we wtorek 9 marca o godz. 21.51 strażacy dostali wezwanie do pożaru śmietników przy ul. Krzywoustego. 

- Osoba, która zgłosiła pożar śmietników przy ul. Krzywoustego, odsunęła płonący kontener od zaparkowanych samochodów. Kiedy strażacy przystąpili do akcji gaśniczej, wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze śmietników – opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej. 

O godz. 22.10 płonęły śmietniki koło banku Millenium przy ul. Kosynierów Gdyńskich, czyli zaledwie 600 metrów od pierwszego zdarzenia. Jednak na tym się nie skończyło, osoba, która podpaliła śmietniki przy ul. Krzywoustego i Kosynierów Gdyńskich, podłożyła ogień również w śmietnikach przy ul. Mościckiego – tutaj strażacy otrzymali zgłoszenie o godz. 22.16. 

- Łącznie w ciągu 25 minut zostały podpalone śmietniki w trzech lokalizacjach. Osoba, która to zrobiła wykazała się skrajną głupotą i nieodpowiedzialnością, ponieważ ogień mógł przenieść się na inne obiekty znajdujące się w pobliżu, w tym na zaparkowane pojazdy – podkreśla Mądry.

To nie jedyne popalenia śmietników w ostatnim czasie. W czwartek 25 lutego śmietniki zostały podpalone również przy ul. Łokietka o czym poinformował nas czytelnik Krzysztof. Sprawą podpalonych śmietników zajmuje się policja.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości