Ktoś podpala śmietniki w Gorzowie

10 marca 2021, 10:13
fot. czytelnik Krzysztof
We wtorkowy wieczór nieznany sprawca podpalał śmietniki jeden za drugim. Łącznie, w ciągu niespełna 30 minut spłonęło kilka śmietników w trzech lokalizacjach w Śródmieściu Gorzowa.

Informację o pożarze śmietników w Śródmieściu Gorzowa otrzymaliśmy od naszego czytelnika pod numerem telefonu 45 00 66 400. Jak się okazało, we wtorek 9 marca o godz. 21.51 strażacy dostali wezwanie do pożaru śmietników przy ul. Krzywoustego. 

- Osoba, która zgłosiła pożar śmietników przy ul. Krzywoustego, odsunęła płonący kontener od zaparkowanych samochodów. Kiedy strażacy przystąpili do akcji gaśniczej, wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze śmietników – opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej. 

O godz. 22.10 płonęły śmietniki koło banku Millenium przy ul. Kosynierów Gdyńskich, czyli zaledwie 600 metrów od pierwszego zdarzenia. Jednak na tym się nie skończyło, osoba, która podpaliła śmietniki przy ul. Krzywoustego i Kosynierów Gdyńskich, podłożyła ogień również w śmietnikach przy ul. Mościckiego – tutaj strażacy otrzymali zgłoszenie o godz. 22.16. 

- Łącznie w ciągu 25 minut zostały podpalone śmietniki w trzech lokalizacjach. Osoba, która to zrobiła wykazała się skrajną głupotą i nieodpowiedzialnością, ponieważ ogień mógł przenieść się na inne obiekty znajdujące się w pobliżu, w tym na zaparkowane pojazdy – podkreśla Mądry.

To nie jedyne popalenia śmietników w ostatnim czasie. W czwartek 25 lutego śmietniki zostały podpalone również przy ul. Łokietka o czym poinformował nas czytelnik Krzysztof. Sprawą podpalonych śmietników zajmuje się policja.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości