• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Śmigłowiec LPR wylądował na pasie zieleni przy Górczyńskiej [zdjęcia]

9 marca 2021, 13:45
fot. Anna Kluwak
We wtorkowe popołudnie doszło do niecodziennej sytuacji na os. Górczyn w Gorzowie. Na pasie zieleni pomiędzy jezdnią ul. Górczyńskiej, a blokami przy ul. Dowgielewiczowej wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ta sytuacja wzbudziła spore zainteresowanie wśród mieszkańców.

Do portalu gorzowianin.com zgłaszali się czytelnicy, którzy dopytywali się o to co się stało przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie. Wszystko przez to, że we wtorek 9 marca około godz. 13 na pasie zieleni, a dokładnie na skarpie pomiędzy ul. Górczyńską, blokami przy ul. Dowgielewiczowej wylądował  śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Teren lądowania zabezpieczali strażacy.

- Co się stał stało? Jakiś wypadek – dopytywała się czytelniczka Agnieszka. Co się stało? Tak blisko i lądował helikopter? - pytała się z kolei czytelniczka Ania. - Wiecie co się dzieje na Gorczyńskiej? Straż pożarna i śmigłowiec LPR. A ten drugi raczej z miasta nie podejmuje ludzi tylko karetki – napisał z kolei pan Piotr.

Jak się okazało, śmigłowiec LPR został wezwany do transportu pacjenta z bloku przy ul. Dowgielewiczowej. - Śmigłowiec został wezwany do 74-letniej kobiety z podejrzeniem udaru. Okazało się jednak, że jej stan nie wymaga hospitalizacji. Decyzję o zadysponowaniu śmigłowca do tego zdarzenia podjął dyspozytor medyczny, ponieważ najprawdopodobniej na miejscu nie było wolnej karetki - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Justyna Sochacka, rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Lądowanie śmigłowca LPR przy Górczyńskiej

1/5 Lądowanie śmigłowca LPR przy Górczyńskiej

2/5 Lądowanie śmigłowca LPR przy Górczyńskiej

2/5 Lądowanie śmigłowca LPR przy Górczyńskiej

3/5 Lądowanie śmigłowca LPR przy Górczyńskiej

3/5 Lądowanie śmigłowca LPR przy Górczyńskiej

4/5 Lądowanie śmigłowca LPR przy Górczyńskiej

4/5 Lądowanie śmigłowca LPR przy Górczyńskiej

5/5 Lądowanie śmigłowca LPR przy Górczyńskiej

5/5 Lądowanie śmigłowca LPR przy Górczyńskiej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości