Woda zalewa dolne tarasy bulwarów [foto]

3 marca 2021, 09:43
fot. Anna Kluwak
35 centymetrów brakuje do poziomu ostrzegawczego na rzece Warcie w Gorzowie. Mimo tego, dolna część nadwarciańskich bulwarów jest powoli zalewana przez wodę. Wszystko przez to, że, poziom wody w rzece Warcie od miesiąca systematycznie wzrasta.

Na początku lutego na Bulwarze Wschodnim oraz Zachodnim pojawiły się tabliczki z napisem "Wysoki stan wody. Zakaz przebywania na dolnym tarasie". Wówczas woda była poniżej dolnego ciągu spacerowego. Jednak od tamtej pory, a zwłaszcza po roztopach poziom wody w rzece Warcie systematycznie wzrasta – po kilka centymetrów dziennie.

W środę 3 marca stan wody w rzece Warcie w Gorzowie osiągnął 345 cm. Tym samym do stanu ostrzegawczego, który wynosi 380 cm brakuje jeszcze 35 cm, ale to wystarcza już do tego, że woda powoli zalewa dolny taras nadwarciańskich bulwarów.

W związku ze wzrostem poziomu wody, strażacy z Gorzowa sprawdzają codziennie stan wałów przeciwpowodziowych wzdłuż rzeki Warty. Ponadto ustalają punkty w których można manewrować sprzętem przeciwpowodziowym oraz wyznaczają miejsca, gdzie można zwodować łodzie ratownicze. - Analizujemy sytuację w kraju i bierzemy pod uwagę fakt, że w najbliższych dniach może przyjść do nas fala wezbraniowa. Chcemy być jak najlepiej przygotowani na taką ewentualność - mówi bryg. Krystian Kosela, Komendant Miejski PSP w Gorzowie.

Na szczęście do stanu alarmowego, który wynosi 440 cm brakuje jeszcze bardzo dużo. 

Fotoreportaż


1/5 Zalane bulwary w Gorzowie

1/5 Zalane bulwary w Gorzowie

2/5 Zalane bulwary w Gorzowie

2/5 Zalane bulwary w Gorzowie

3/5 Zalane bulwary w Gorzowie

3/5 Zalane bulwary w Gorzowie

4/5 Zalane bulwary w Gorzowie

4/5 Zalane bulwary w Gorzowie

5/5 Zalane bulwary w Gorzowie

5/5 Zalane bulwary w Gorzowie

Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości