Wiadomości

Ostatnie starcie w rundzie zasadniczej. Do Gorzowa przyjeżdża CCC

3 marca 2021, 09:21, redakcja@sportowygorzow.pl
żródło: FB/azsajpgorzow
W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów zagrają z wiceliderem tabeli CCC Polkowice. Dla akademiczek cały czas otwarta jest szansa na trzecie miejsce przed play-off, ale tu musimy również patrzeć, jak będą grali nasi rywale. Początek środowego spotkania o godzinie 18:00.

Przed ostatnią kolejką jasne jest, że pierwsze miejsce będzie miała VBW Arka Gdynia, która w pierwszej rundzie play-off zagra z beniaminkiem z Sosnowca. Pewne drugiego miejsca są koszykarki z Polkowic, które zagrają z Politechniką Gdańską. Wielka niewiadoma jest na pozycjach 3-5, gdzie przed ostatnią kolejką nasza drużyna oraz zespoły z Lublina i Bydgoszczy mają bilans 13:6. Jeżeli "Pszczółki" z Lublina wygrają ze Ślęzą, to będą pewne trzeciego miejsca i zagrają z ENEA AZS Poznań, a nasza drużyna spotka się z KS Basket 25 Bydgoszcz, ale tu zostanie pytanie, u kogo zacznie się seria.

By zająć czwarte miejsce w tabeli, gorzowianki muszą wygrać z CCC Polkowice i liczyć na porażkę Bydgoszczy w meczu z VBW Arką Gdynia. Na trzecie miejsce szansa otwiera się przy naszym zwycięstwie i porażce Bydgoszczy i Lublina. 

- Po słabszym meczu w Bydgoszczy spotkanie we Wrocławiu napawa optymizmem. Teraz mecz z CCC i zobaczymy, na co nas stać przed play-off. Trzeba zagrać równie dobrze jak ze Ślęzą, jak i nie lepiej by myśleć o zwycięstwie z tak silnym rywalem. Cały czas pracujemy nad poprawą jakości naszej gry, szczególnie w defensywie. Mamy też pewne pomysły na grę w ataku, będzie okazja przetestować kilka elementów na tle bardzo silnego rywala, który jest kreowany na pewny finał z Arką Gdynia. Mają dwie bardzo silne indywidualności, chyba najlepsze "1" i "4" w polskiej lidze i by z nimi wygrać, trzeba zagrać bardzo dobre zawody - powiedział trener Dariusz Maciejewski.

O sile CCC stanowi duet Keisha Hampton (średnio 19,7 punktu i 6,6 zbiórki) oraz Aaryn Ellenberg-Wiley (16,6 punktu i 6,0 asysty). Nie można zapomnieć też o najlepiej asystującej koszykarce w lidze, bo to właśnie Weronika Gajda rozgrywa swój najlepszy sezon na parkietach EBLK (średnio 9,8 punktu i 7,2). Mocna strefa podkoszowa Weronika Telenga (9,3 punktu i 8,3 zbiórki) oraz Dragana Stanković (12,3 punktu i 7,5 zbiórki), a na obwodzie jeszcze Kamile Nacickaite (11,8 punktu) i Klaudia Gertchen (6,4) sprawiają, że CCC jest zespołem kompletnym i murowanym faworytem do medalu w tym sezonie. 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości