Rusza budowa rurociągu pod dnem rzeki Warty

2 marca 2021, 15:26
fot. archiwum
W środę 3 marca zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Spichrzowej, Garbary, Składowej i Nadbrzeżnej. Wszystko przez prace związane z przebudową wodociągu i kanalizacji sanitarnej oraz przeprowadzeniem tych urządzeń pod rzeką Wartą. Utrudnienia potrwają przez ponad miesiąc.

W środę 3 marca rozpoczną się prace związane z przebudową wodociągu i kanalizacji sanitarnej w rejonie skrzyżowania ul. Garbary i Spichrzowej oraz przeprowadzeniem tych urządzeń pod rzeką Wartą. Przetarg na "Przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie mostu kolejowego w Gorzowie" wygrała firma Wuprinż S.A. z Poznania, która zrealizuje inwestycję za kwotę 9 mln 814 tys. zł.

Wykonawca prac w pierwszym etapie zamknie przejazd przez skrzyżowanie ul. Spichrzowej, Garbary, Składowej i Nadbrzeżnej. Zakończenie pierwszego etapu planowane jest w połowie kwietnia. Po zakończeniu prac związanymi z infrastrukturą podziemną wykonana zostaną prace związane z odtworzeniem nawierzchni

W związku z zamknięciem skrzyżowania przewidziano następujące zmiany w organizacji ruchu:

- ulice Garbary, Składowa oraz Spichrzowa będą drogami „ślepymi” bez przejazdu,

- na potrzeby prowadzonych prac na skrzyżowaniu na ulicach: Młyńskiej, Dworcowej oraz części ul. Nadbrzeżnej wprowadzony zostanie ruchu dwukierunkowy. Nastąpią ograniczenia w parkowaniu pojazdów. Na ul. Młyńskiej, w obu jej kierunkach zostanie wprowadzony bezwzględny zakaz zatrzymywania,

- z ul. Dworcowej oraz jednokierunkowej ul. Sikorskiego (przy ZUS) udostępniony zostanie wjazd na nowe rondo,
- z mostu Staromiejskiego i ul. Spichrzowej do ul. Składowej i Jancarza zostanie wytyczony objazd poprzez ul. Chrobrego (alternatywnie ul. Spichrzową i Młyńską), Sikorskiego i Dworcową,

- od strony Wieprzyc do ul. Spichrzowej i Mostu Staromiejskiego będzie można dojechać poprzez jednojezdniowy odcinek al. Konstytucji 3 Maja (alternatywnie przez ul. Jancarza i Dworcową), ul. Sikorskiego i ul. Młyńską.

Rurociąg pod dnem rzeki Warty

Takiej inwestycji Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie jeszcze nie prowadziło. Chodzi o budowę rury wodociągowej i kolektora ściekowego pod dnem rzeki Warty.

- Z pomocą wyspecjalizowanego przedsiębiorstwa ułożymy kolektor ściekowy sporej średnicy, jak i wodociąg podobnej średnicy pod rzeką. Wszystko przez to, że potrzebujemy mieć dodatkowe i nowe zasilanie w wodę dla miasta. Ten rurociąg będzie prowadzić wodę od Siedlic i będzie gwarantem zapewnienia wody dla Gorzowa i pobliskich gmin. Będzie to przedsięwzięcie trochę inne ze względu na wielkość średnicy, głębokość i przejście pod rzeką – tłumaczy Bogusław Andrzejczak, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie.

PWiK podkreśla, że budowa wodociągu i kolektora ściekowego ma zapewnić bezpieczeństwo zasilania w wodę oraz odprowadzania ścieków z południowej części miasta.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->