78 cudzoziemców nielegalnie zatrudnionych w Gorzowie

2 marca 2021, 10:34
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Gorzowa przeprowadzili kontrolę w jednej z agencji zatrudnia, która zatrudniała do pracy cudzoziemców. Jak się okazało, aż 78 obywateli Mołdawii pracowało w Gorzowie niezgodnie z przepisami. Wobec pracodawcy zostało wszczęte postępowanie, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Funkcjonariusze ze Straży Granicznej w Gorzowie zakończyli kontrolę w jednej z gorzowskich agencji zatrudnienia. Kontrola na celu miała ustalenie czy zatrudnieni tam cudzoziemcy pracują w Polsce zgodnie z polskim prawem. W takcie kontroli wylegitymowano 162 obywateli Mołdawii, których zatrudniała agencja i zweryfikowano dokumentację niezbędną do legalnego wykonywania pracy na terytorium naszego kraju.

- W wyniku podjętej kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili, że 70 obywateli Mołdawii pracowało bez wymaganego zezwolenia na pracę lub oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy. Dwóch kolejnych cudzoziemców nie posiadało dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium Polski, natomiast 36 kolejnych cudzoziemców pracowało bez zawarcia umowy o pracę – opowiada Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wobec pracodawcy wszczęto już postępowanie w sprawie o wykroczenie zarzucając mu zatrudnienie 78 cudzoziemców z naruszeniem obowiązujących przepisów.  Z uwagi na to do sądu skierowany zostanie także wniosek o ukaranie pracodawcy. Grozi mu wysoka kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości