Wiadomości

78 cudzoziemców nielegalnie zatrudnionych w Gorzowie

2 marca 2021, 10:34
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Gorzowa przeprowadzili kontrolę w jednej z agencji zatrudnia, która zatrudniała do pracy cudzoziemców. Jak się okazało, aż 78 obywateli Mołdawii pracowało w Gorzowie niezgodnie z przepisami. Wobec pracodawcy zostało wszczęte postępowanie, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Funkcjonariusze ze Straży Granicznej w Gorzowie zakończyli kontrolę w jednej z gorzowskich agencji zatrudnienia. Kontrola na celu miała ustalenie czy zatrudnieni tam cudzoziemcy pracują w Polsce zgodnie z polskim prawem. W takcie kontroli wylegitymowano 162 obywateli Mołdawii, których zatrudniała agencja i zweryfikowano dokumentację niezbędną do legalnego wykonywania pracy na terytorium naszego kraju.

- W wyniku podjętej kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili, że 70 obywateli Mołdawii pracowało bez wymaganego zezwolenia na pracę lub oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy. Dwóch kolejnych cudzoziemców nie posiadało dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium Polski, natomiast 36 kolejnych cudzoziemców pracowało bez zawarcia umowy o pracę – opowiada Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wobec pracodawcy wszczęto już postępowanie w sprawie o wykroczenie zarzucając mu zatrudnienie 78 cudzoziemców z naruszeniem obowiązujących przepisów.  Z uwagi na to do sądu skierowany zostanie także wniosek o ukaranie pracodawcy. Grozi mu wysoka kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości