Wiadomości

Elektryczne hulajnogi wracają na gorzowskie ulice!

26 lutego 2021, 12:36
fot. Hulajnogi Gorzów
Po zimowej przerwie na ulicach Gorzowa ponownie pojawią się elektryczne hulajnogi. Jak informuje firma Blinkee.city, gorzowskie hulajnogi będzie można wypożyczyć od 1 marca. Łącznie do wypożyczenia będzie 90 hulajnóg, które zostaną ustawione w kilkunastu punktach na terenie całego Gorzowa.

Elektryczne hulajnogi pojawiły się w Gorzowie pod koniec maja 2020 roku. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Zainteresowanie ich wypożyczeniem przerosło oczekiwanie firmy, która ściągnęła je do Gorzowa. Popularność hulajnóg była tak duża, że przez pierwszy tydzień pracownicy nie nadążali ładować baterii i odstawiać pojazdów w wyznaczone miejsca. 

W grudniu ubiegłego roku hulajnogi zostały zebrane z ulic Gorzowa i trafiły do serwisu. Po przerwie zimowej, jednoślady wracają w idealnym stanie, tak aby móc ponownie cieszyć mieszkańców. 

- Sezon na nasze elektryczne hulajnogi rozpocznie się w poniedziałek 1 marca. Zima była dla nas czasem wytężonej pracy. Cała flota pomyślnie przeszła dokładny serwis, a nasi mechanicy postarali się, aby sprzęt był niezawodny i gotów na czas. Blinkee.city zajęło się także usprawnieniem aplikacji, która w nadchodzącym sezonie będzie funkcjonowała jeszcze lepiej. Jesteśmy przekonani, że nasi stali użytkownicy dostrzegą różnice. Chcielibyśmy również podkreślić, że w obliczu panujących obostrzeń związanych z zagrożeniami epidemiologicznymi, dokładamy wszelkich starań, aby korzystanie z hulajnóg było bezpieczne i higieniczne. Nasi pracownicy poruszając się pomiędzy strefami w celu wymiany baterii dokonują dokładniej dezynfekcji każdego napotkanego pojazdu - opowiada przedstawiciel firmy Blinkee.city.

Łącznie do wypożyczenia będzie aż 90 elektrycznych hulajnóg, które zostaną ustawione w kilkunastu punktach na terenie całego Gorzowa. 

Jak korzystać z elektrycznych hulajnóg?

Aby skorzystać z hulajnogi trzeba będzie pobrać i zainstalować na naszym telefonie specjalną aplikację. Następnie zeskanować kod QR widoczny na hulajnodze, która zostanie od razu odblokowana i automatycznie się uruchomi. Pojazd będzie już gotowy do jazdy. Hulajnogi, które pojawią się w Gorzowie są jednoosobowe, mają ograniczenie do 25 km/h, światła LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce - elektryczny oraz intuicyjny.

Użytkownik będzie musiał zapłacić 2,5 zł opłaty startowej za uruchomienie hulajnogi. Następnie za każdą kolejną minutę będzie płacił 0,49 zł. Z kolei postój hulajnogi kosztuje 9 gr za minutę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości