Wiadomości

Schody nie zostaną odbudowane, ale kamienica doczeka się remontu

25 lutego 2021, 12:44
fot. czytelniczka
Mieszkańcy kamienicy przy ul. Jagiełły 13 w Gorzowie twierdzą, że czują się bezsilni, ponieważ od kilku lat proszą o remont budynku. Osoby mieszkające w kamienicy chciały również odbudowy schodów, które znajdują się z boku budynku. Jak się okazuje, schody nie zostaną odbudowane, ale Zakład Gospodarki Mieszkaniowej planuje jeszcze w 2021 docieplenie kamienicy oraz remont elewacji.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócili się czytelnicy, którzy opisują problem mieszkańców kamienicy przy ul. Jagiełły 13 w Gorzowie. Chodzi przede wszystkim o schody znajdujące się z boku budynku, które zostały rozebrane oraz o wilgoć w mieszkaniach.

- Sprawa dotyczy dostania się do domu poprzez rozwalone schody które miały być na nowo postawione. Na zdjęciach można wszystko zobaczyć. Dla osoby starszej jest to wyczyn wejść do domu z boku budynku. Jeżeli chodzi o wejście główne jest on zamknięte z racji przebywania bezdomnych na klatce. Nie ma domofonu. Ani pogotowie ratunkowe nie ma jak się dostać do mieszkań znajdujących się na piętrach, ponieważ wystające nadproże tez nie pozwala wejść lub zejść z noszami. Ciocia ma 81 lat jest schorowana i ten koszmar trwa już 4 lata. ZGM i ADM nie odnosi się do remontu schodów - opisuje czytelniczka. - Budynek nie jest ocieplony, na ścianach jest wilgoć, tynki pękają. Jako jedyni na ulicy mamy rozwalające się drzwi bez domofonu i jak ktoś przychodzi w gości musimy schodzić na dół otwierać klatkę, bo dojście z boku budynku jest zniszczone. Administracja podobno twierdzi, że nie ma potrzeby odbudowania schodów – opowiada z kolei czytelniczka Joanna.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Jak się okazało, ZGM nie zamierza odbudowywać schodów. - Z uwagi na utratę przez nie wartości użytkowych i funkcjonalnych zostały rozebrane. Wejście na podwórze jest zapewnione i odbywa się przez klatkę schodową. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nie planuje odtworzenia schodów zewnętrznych, dokonana zostanie poprawa utwardzenia skarpy i jej zabezpieczenie. W tym miejscu planujemy ustawić wiatę na śmietniki. Jednak ze względów finansowych ta inwestycja została przesunięta w czasie. Chcemy następnie taką altankę ogrodzić oraz obsadzić zielenią –  komentuje Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie.

Jest też dobra wiadomość dla mieszkańców kamienicy przy ul. Jagiełły 13. Jeszcze w tym roku budynek zostanie wyremontowany, ale póki co, tylko z zewnątrz. - Rozpoczynamy właśnie procedurę wyboru wykonawcy termomodernizacji kamienicy. Chcemy, aby przed kolejną zimą budynek był już docieplony, tak aby zniknął problem wilgoci. Ponadto zostanie przeprowadzony remont elewacji frontowej. Jak budynek będzie już odnowiony, to nie widzimy problemu instalacji domofonu. W tym roku budynek zostanie wyremontowany z zewnątrz. Później sukcesywnie będzie prowadzony remont klatki schodowej – opowiada dyrektor Nowacki. 

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości