Wiadomości

Radni powołali Centrum Edukacji Zawodowej, chociaż szkoła jest ciągle w budowie

25 lutego 2021, 10:19
Podczas środowej sesji Rady Miasta Gorzowa, radni powołali Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Oficjalnie placówka ruszy 1 września 2021 roku, ale na początek zajęcia będą odbywać się przy ul. Pomorskiej. Wszystko przez to, że jej docelowa siedziba przy ul. Warszawskiej jest ciągle w budowie. Inwestycja ma kosztować prawie 104 mln zł.

Cały czas trwają prace przy budowie Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, które będzie mieściło się w poszpitalnych budynkach przy ul. Warszawskiej. Jednak to nie przeszkodziło radnym, aby w środę 24 lutego podczas sesji Rady Miasta Gorzowa oficjalnie powołać placówkę.

Pierwszy dzwonek dla uczniów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu zabrzmi 1 września. Jednak na początek zajęcia będą odbywać się w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego przy ulicy Pomorskiej. Kiedy prace w poszpitalnym kompleksie zostaną zakończone, uczniowie przeniosą się na ul. Warszawską. 

- Wszyscy wspólnie inwestujemy w naszą młodzież. Z jednej strony zostaną pięknie wyremontowane budynki, zabytkowy kwartał. Przede wszystkim dajemy jednak ogromną szansę młodym ludziom na rozwój. Skończą dobrą szkołę, ale i będą mieli perspektywy podjęcia dobrej pracy. Będziemy kształcić według potrzeb rynku pracy – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. 

W CEZiBie będą uczyć się uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego, których szkoły w obecnym kształcie będą funkcjonować do końca sierpnia 2021 roku. – Chcemy, by uczniowie jak najszybciej mogli korzystać z tej części obiektów przy ulicy Warszawskiej, które będą gotowe wcześniej niż pozostałe – mówi Renata Pliżga, dyrektor wydziału edukacji.

W CEZiBie będą działać trzy szkoły zawodowe. W poszpitalnych budynkach powstaną nowoczesne pracownie oraz nowa hala sportowa. Architektura nowych budynków będzie tłem dla istniejącej zabudowy. Mają to być proste bryły, wykończone stonowaną kolorystyką, szkłem i stalą. Elewacje istniejących budynków zostaną poddane renowacji, która nie zaburzy ich obecnego wyglądu. Inwestycja ma kosztować prawie 104 mln zł.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości