Wiadomości

Radni powołali Centrum Edukacji Zawodowej, chociaż szkoła jest ciągle w budowie

25 lutego 2021, 10:19
Podczas środowej sesji Rady Miasta Gorzowa, radni powołali Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Oficjalnie placówka ruszy 1 września 2021 roku, ale na początek zajęcia będą odbywać się przy ul. Pomorskiej. Wszystko przez to, że jej docelowa siedziba przy ul. Warszawskiej jest ciągle w budowie. Inwestycja ma kosztować prawie 104 mln zł.

Cały czas trwają prace przy budowie Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, które będzie mieściło się w poszpitalnych budynkach przy ul. Warszawskiej. Jednak to nie przeszkodziło radnym, aby w środę 24 lutego podczas sesji Rady Miasta Gorzowa oficjalnie powołać placówkę.

Pierwszy dzwonek dla uczniów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu zabrzmi 1 września. Jednak na początek zajęcia będą odbywać się w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego przy ulicy Pomorskiej. Kiedy prace w poszpitalnym kompleksie zostaną zakończone, uczniowie przeniosą się na ul. Warszawską. 

- Wszyscy wspólnie inwestujemy w naszą młodzież. Z jednej strony zostaną pięknie wyremontowane budynki, zabytkowy kwartał. Przede wszystkim dajemy jednak ogromną szansę młodym ludziom na rozwój. Skończą dobrą szkołę, ale i będą mieli perspektywy podjęcia dobrej pracy. Będziemy kształcić według potrzeb rynku pracy – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. 

W CEZiBie będą uczyć się uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego, których szkoły w obecnym kształcie będą funkcjonować do końca sierpnia 2021 roku. – Chcemy, by uczniowie jak najszybciej mogli korzystać z tej części obiektów przy ulicy Warszawskiej, które będą gotowe wcześniej niż pozostałe – mówi Renata Pliżga, dyrektor wydziału edukacji.

W CEZiBie będą działać trzy szkoły zawodowe. W poszpitalnych budynkach powstaną nowoczesne pracownie oraz nowa hala sportowa. Architektura nowych budynków będzie tłem dla istniejącej zabudowy. Mają to być proste bryły, wykończone stonowaną kolorystyką, szkłem i stalą. Elewacje istniejących budynków zostaną poddane renowacji, która nie zaburzy ich obecnego wyglądu. Inwestycja ma kosztować prawie 104 mln zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości