Wiadomości

Zgłoś swój obywatelski pomysł. Do podziału jest prawie 7,5 mln zł

24 lutego 2021, 11:11
fot. archiwum
W poniedziałek 8 marca rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego 2022. Każdy mieszkaniec Gorzowa może zaproponować swój pomysł do realizacji. Może to być remont chodnika, budowa placu zabaw czy nawet organizacja imprezy tematycznej dla gorzowian. Na realizację zadań zgłoszonych przez mieszkańców miasto przeznaczy aż 7 mln 455 tys. zł.

Każdy z mieszkańców Gorzowa może zmienić swoją najbliższą okolicę lub osiedle. Wystarczy złożyć wniosek w ramach budżetu obywatelskiego. Edycja 2022 rusza w poniedziałek 8 marca. Co należy zrobić, aby zgłosić pomysł? Pobrać ze strony www.gorzow.pl z zakładki Dialog Społeczny lub z kancelarii ogólnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 należy formularz zgłoszeniowy. Następnie wypełniony formularz wraz z listą poparcia można złożyć poprzez platformę gorzow.konsultacjejst.pl, w kancelarii Urzędu Miasta lub na maila budzetobywatelski@um.gorzow.pl. Miasto na zgłoszenia będzie czekać do czwartku 8 kwietnia.

W ramach budżetu obywatelskiego 2022 do podziału będzie aż 7 mln 455 tys. zł. Z czego 469 tys. 700 zł przeznaczono na zadanie twarde i 23 tys. zł na zadanie miękkie w każdym z rejonów: Zawarcie, Zakanale, Śródmieście/Centrum, Piaski, Staszica, Wieprzyce, Manhattan, Górczyn, Osiedle Słoneczne oraz Dolinki. Ponadto w puli jest 1 mln 342 tys. zł na zadanie twarde i 23 tys. zł na zadanie miękkie w kategorii oświatowej. Z kolei na w kategorii ogólnomiejskiej na zadanie twarte przeznaczono 606 tys. zł, a na zadanie miękkie 65 tys. zł. 

Co można zgłosić do budżetu obywatelskiego? Praktycznie wszystko. Począwszy od remontu zniszczonego chodnika lub dziurawej drogi, poprzez budowę placu zabaw, siłowni zewnętrznej, wybiegu dla psów, aż do imprez sportowych i rozrywkowych dla mieszkańców miasta czy nawet namalowania murali na miejskich kamienicach.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości