Wiadomości

Zobacz, jak wygląda postęp prac przy Chrobrego i Mieszka I [zdjęcia]

24 lutego 2021, 09:25
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Prace przy przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I przebiegają bez większych problemów i opóźnień. Obecnie roboty obejmują praktycznie cały odcinek planowanej inwestycji. Postęp prac można zobaczyć w fotoreportażu. Natomiast w marcu robotnicy zajmą się przebudową skrzyżowania ul. Jagiełły, Chrobrego i Wybickiego.

Konsorcjum firm ZUE i FDO, które wygrało przetarg na przebudowę ul. Chrobrego i Mieszka I prowadzi obecnie roboty już praktycznie na całym odcinku planowanej inwestycji – od skrzyżowania z ul. Jagiełły i Wybickiego do skrzyżowania z ul. Roosevelta. 

Obecnie najbardziej zaawansowane prace prowadzone są w okolicach skrzyżowania z ul. Mickiewicza. Wykonawca zajmuje się pracami ziemnymi w zakresie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Z kolei odcinek od skrzyżowania z ul. 30 stycznia do skrzyżowania z ul. Borowskiego posiada już ułożone torowisko tramwajowe. Odbywają się tu prace brukarskie (przy „Kwadracie”) i przygotowany do brukowania jest kolejny odcinek (ul. Krzywoustego-Borowskiego). Ruch samochodowy przecinający ul. Chrobrego i Mieszka I odbywa się ul. Łokietka oraz ul. Borowskiego. Pozostałe przejazdy (ul. 30 Stycznia, Jagiellończyka, Mickiewicza) są wyłączone.

Natomiast w marcu ruszą prace na ostatnim etapie, który obejmie przebudowę skrzyżowania ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Skrzyżowanie będzie zamykane połówkowo, tak aby częściowo ograniczać przejezdność i stopniowo udostępniać teren archeologom. 

Wykonawca ma czas do końca października 2021 roku na realizację inwestycji. - Prace na tym skrzyżowaniu potrwają do jesieni. Terminem wynikającym z umowy jest miesiąc październik, Jednak prace archeologiczne mogą spowodować aneksowanie terminów finalnego zakończenia inwestycji – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości