Wiadomości

Zobacz, jak wygląda postęp prac przy Chrobrego i Mieszka I [zdjęcia]

24 lutego 2021, 09:25
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Prace przy przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I przebiegają bez większych problemów i opóźnień. Obecnie roboty obejmują praktycznie cały odcinek planowanej inwestycji. Postęp prac można zobaczyć w fotoreportażu. Natomiast w marcu robotnicy zajmą się przebudową skrzyżowania ul. Jagiełły, Chrobrego i Wybickiego.

Konsorcjum firm ZUE i FDO, które wygrało przetarg na przebudowę ul. Chrobrego i Mieszka I prowadzi obecnie roboty już praktycznie na całym odcinku planowanej inwestycji – od skrzyżowania z ul. Jagiełły i Wybickiego do skrzyżowania z ul. Roosevelta. 

Obecnie najbardziej zaawansowane prace prowadzone są w okolicach skrzyżowania z ul. Mickiewicza. Wykonawca zajmuje się pracami ziemnymi w zakresie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Z kolei odcinek od skrzyżowania z ul. 30 stycznia do skrzyżowania z ul. Borowskiego posiada już ułożone torowisko tramwajowe. Odbywają się tu prace brukarskie (przy „Kwadracie”) i przygotowany do brukowania jest kolejny odcinek (ul. Krzywoustego-Borowskiego). Ruch samochodowy przecinający ul. Chrobrego i Mieszka I odbywa się ul. Łokietka oraz ul. Borowskiego. Pozostałe przejazdy (ul. 30 Stycznia, Jagiellończyka, Mickiewicza) są wyłączone.

Natomiast w marcu ruszą prace na ostatnim etapie, który obejmie przebudowę skrzyżowania ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Skrzyżowanie będzie zamykane połówkowo, tak aby częściowo ograniczać przejezdność i stopniowo udostępniać teren archeologom. 

Wykonawca ma czas do końca października 2021 roku na realizację inwestycji. - Prace na tym skrzyżowaniu potrwają do jesieni. Terminem wynikającym z umowy jest miesiąc październik, Jednak prace archeologiczne mogą spowodować aneksowanie terminów finalnego zakończenia inwestycji – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości