Wiadomości

Na os. Słonecznym powstanie pierwszy w Gorzowie „park kieszonkowy”

23 lutego 2021, 18:14
fot. Przystań na konsultacje
Jeszcze w tym roku mieszkańców osiedla Słonecznego czekają zmiany. Ulica Słoneczna zostanie wyremontowana, a na skrzyżowaniu ul. Placem Słonecznym powstanie pierwszy w Gorzowie park kieszonkowy.

Do końca marca powinien zostać ogłoszony przetarg na przebudowę ul. Słonecznej. Miasto zapisało w budżecie na ten cel 2 mln 850 tys. zł. Inwestycja  zakłada remont jezdni, a także przebudowę chodników i zatok parkingowych. Wzdłuż ulicy zostaną również wyznaczone miejsca do parkowania na chodniku. Poza wyznaczonymi miejscami postojowymi, zostaną ustawione słupki blokujące przed nielegalnym parkowaniem. Zmian doczekają się również przejścia dla pieszych. Pasy przy skrzyżowaniu z ul. Olimpijską zostaną doświetlone, a w rejonie skrzyżowania z ul. Polarną zostanie wybudowane wyniesione przejście dla pieszych, które zostanie doświetlone. Ale to nie jedyne zmiany jakie czekają na mieszkańców. Na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Plac Słoneczny powstanie pierwszy w Gorzowie park kieszonkowy.

Czym w ogóle są parki kieszonkowe? Ich założeniem jest tworzenie w miejscach gęstej zabudowy niewielkich terenów zieleni i zagospodarowanie ich w taki sposób, aby pełniły funkcję wypoczynkowo-integracyjną. Parki kieszonkowe powstały już  w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Teraz czas przyszedł również na Gorzów.

W pracach nad parkiem biorą udział również mieszkańcy os. Słonecznego. W ciągu ostatnich dwóch tygodni urzędniczki z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji prowadziły rozmowy z osobami mieszkającymi nieopodal skwerku. Dodatkowo, w ubiegłym tygodniu odbył się plenerowy punkt informacyjny, podczas którego przechodnie mogli zapoznać się z proponowaną koncepcją oraz zagłosować na jedną z trzech propozycji muralu, który ozdobi ścianę pobliskiego budynku.

- Punkt cieszył się dużym zainteresowaniem, a mieszkańcy pozytywnie przyjęli zarówno pomysł na zagospodarowanie skwerku opracowany przez projektantkę Natalię Krupińską z Trawniki Expert jak i projekty murali autorstwa Pawła Krawieckiego z Local Walls. Przed nami najbardziej ekscytujący etap, czyli prace na samym skwerze, które zostaną zrealizowane przez Leroy Merlin i firmę Koppi wspólnie z mieszkańcami osiedla oraz przy zaangażowaniu pracowników ADM 5 - opowiada Anna Bonus-Mackiewicz, dyrektor Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości