Wiadomości

Parkomaty na terenie gorzowskiej giełdy już działają

22 lutego 2021, 11:29
fot. Anna Kluwak
W niedziele 21 lutego lutego zostały uruchomione parkomaty na terenie giełdy przy ul. Szczecińskiej i Złotego Smoka w Gorzowie. Co istotne, teraz za parkowanie trzeba będzie płacić przez cały tydzień, a nie tak jak do tej pory podczas niedzielnej giełdy. Brak biletu będzie słono kosztował, bo aż 95 zł.

Do trzech razy sztuka. Uruchomienie siedmiu nowych parkomatów na gorzowskiej giełdzie przy ul. Szczecińskiej i Złotego Smoka było dwukrotnie przekładane, udało się dopiero za trzecim razem. Wszystko przez mróz, który najpierw uniemożliwił montaż parkomatów, a następnie wgranie do nich oprogramowania.

- Teraz pogoda była dla nas łaskawa i firma zajmująca się obsługą parkomatów, mogła w końcu je uruchomić. Dzięki parkomatom nie będą się tworzyć korki na wjeździe na teren parkingu. Zastąpiły one inkasentów. Poza tym opłata za parkowanie będzie obowiązywała przez cały tydzień. Płacić będą musieli również kierowcy ciężarówek, którzy parkowali swoje pojazdy za darmo i zostawiali po sobie śmieci. Dlatego też pieniądze za parkowanie zostaną przeznaczone m.in. na sprzątanie terenu giełdy – opowiada Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Na terenie terenie całego placu parkingowego zostało ustawionych siedem urządzeń. Jak wygląda płatność? Samochody osobowe, dostawcze i motocykle płacą symboliczną kwotę 5 zł za bilet całodniowy. Co ciekawe, chętne osoby mogą też wykupić abonament miesięczny za 60 zł. 

Z kolei za autobusy oraz pojazdy ciężarowe opłata całodzienna wynosi 10 zł. Natomiast jeżeli ktoś nie będzie miał ważnego biletu za przednią szybą pojazdu w widocznym miejscu, będzie musiał zapłacić karę w wysokości 95 zł.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości