Wiadomości

Kierowca BMW nie uniknie kary za swój „wyczyn” [film]

19 lutego 2021, 15:14
fot. czytelnik
Na skrzynkę "stop agresji drogowej" trafiają nagrania z kamer samochodowych, które bardzo często pokazują brak zdrowego rozsądku u wielu kierowców. Do jednego z takich zdarzeń doszło w piątkowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 22 koło Gorzowa. Na filmiku widać, jak kierujący BMW wyprzedza na skrzyżowaniu, podwójnej linii ciągłej i polu wyłączonym z ruchu. Jak podkreślają policjanci, kierowca nie uniknie kary.

Codziennie na drogach w Gorzowie i okolicach dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji z udziałem kierowców. Niektóre z nich mrożą krew w żyłach i pokazują brak zdrowego rozsądku u osób siedzących za kierownicą. Część zdarzeń nagrywają kamery, które są zainstalowane w samochodach. Następnie takie filmiki z „wyczynami” nieodpowiedzialnych kierowców trafiają na skrzynkę stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl.

Policjanci podkreślają, że nie ma akceptacji dla drogowego bandytyzmu i zachęcają kierowców do przesyłania filmów, ponieważ patrole nie mogą być wszędzie. Jedno z takich niebezpiecznych zachowań zostało nagrane w piątek 19 lutego po godz. 11 na drodze krajowej nr 22 koło Gorzowa. Nagranie zostało przesłane na skrzynkę „stop agresji drogowej” oraz trafiło do redakcji portalu gorzowianin.com.

Na nagraniu przesłanym przez czytelnika widać, jak kierujący samochodem osobowym marki BMW jedzie DK nr 22 od strony Bolemina w kierunku Gorzowa. Kiedy znajduje się na skrzyżowaniu z drogą na Łagodzin podejmuje się manewru wyprzedzania. Kierowca BMW wyprzedza auto czytelnika na skrzyżowaniu i zakręcie, ale również na podwójnej linii ciągłej i polu wyłączonym z ruchu. Całe szczęście, że w tym momencie z naprzeciwka nic nie jechało. Inaczej mogłoby dojść do tragedii. 

- Tutaj mówimy o zachowaniu kierowcy do którego w ogóle nie powinno dojść. Kierujący BMW zachował się bardzo nieodpowiedzialnie i na pewno nie uniknie kary. Wszczęliśmy już postępowanie w tej sprawie. Nagranie oraz popełnione przez kierowcę wykroczenia będą wnikliwie analizowane. Policjanci zdecydują czy kierujący zostanie ukarany wysokim mandatem czy też zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości