Wiadomości

Ruszyły szczepienia nauczycieli. Zgłosiło się prawie 1,5 tys. chętnych

15 lutego 2021, 19:22, red
fot. archiwum
W poniedziałek 15 lutego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie ruszyły szczepienia nauczycieli. W pierwszy dzień szczepionką firmy AstraZeneca zostało zaszczepionych 100 osób. Łącznie chęć przyjęcia szczepionki zadeklarowało prawie 1,5 nauczycieli z gorzowskich szkół podstawowych, żłobków czy przedszkoli.

W poniedziałek 15 lutego pierwsi nauczyciele szkół podstawowych, żłobków i przedszkoli zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. W Gorzowie chęć zaszczepienia zgłosiło 1465 nauczycieli. Zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia wszyscy nauczyciele, którzy nie ukończyli 60 roku życia otrzymają szczepionkę firmy AstraZeneca. 

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie w pierwszy dzień udało się zaszczepić 100 nauczycieli. Preparat w pierwszej kolejności dostają nauczyciele, którzy  pracują stacjonarnie. - To jedyna droga, by myśleć o powrocie do tzw. normalności i luzowania obostrzeń. Zdrowie jest dla nas, naszych rodzin, bliskich i naszych podopiecznych najważniejsze. Ufam lekarzom i naukowcom - mówi Janina Szwaluk, szkolny pedagog w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Gorzowie.

Druga dawkę szczepionki nauczyciele dostaną po 10 tygodniach, bo wyniki badań prowadzonych nad skutecznością szczepionki tego producenta pokazują, że właśnie po 10 tygodniach uzyskuje się najlepsze efekty. - To szczepionka, która nie wymaga tak restrykcyjnych warunków przechowywania jak stosowana do tej pory szczepionka firmy Pfizer. W lodówkach można ją przechowywać do 4 tygodni. Co więcej, nie wymaga rozpuszczania. Jest produktem gotowym do użycia - opowiada Sylwia Grygiel-Szpałek, pielęgniarka koordynująca punkt szczepień w Wielospecjalistycznym Szpital Wojewódzkim w Gorzowie 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości