Wojewoda rozdała namioty i agregaty

11 sierpnia 2011, 12:48
(fot. www.luw.pl)
Namioty pneumatyczne i agregaty prądotwórcze w dniu wczorajszym zostały przekazane przez wojewodę Helenę Hatkę starostom z naszego regionu. Sprzęt jest bardzo pomocny podczas sytuacji kryzysowych.
W ręce samorządowców powędrowało sześć agregatów prądotwórczych i siedem namiotów pneumatycznych. Tym samym wszystkie starostwa powiatowe w naszym regionie będą posiadały taki sprzęt.

Warunkiem otrzymania agregatu był zakup oświetlenia oraz wykonanie instalacji elektrycznej umożliwiającej podłączenie urządzenia do sieci w przypadku awarii tradycyjnego źródła zasilania. Sprzęt jest również na tyle lekki, że można go przewozić bezpośrednio na miejsce zdarzenia. Dzięki temu można prowadzić działania ratownicze w terenie. Moc każdego urządzenia to 11 kilowatów. Dziś urządzenia odebrali przedstawiciele Małomic, Niegosławic, Gubina, Drezdenka, Szlichtyngowej, Maszewa, Kostrzyna oraz Bytnicy. Program trwa od 2007 roku i objął już 58 gminy w 12 powiatach.

Namioty pneumatyczne czyli napełniane powietrzem doskonale nadają się do zabezpieczenia logistycznego miejsca wypadku. Żeby je otrzymać samorządy musiały zakupić nagrzewnicę i zestaw oświetleniowy, co pozwala prowadzić działania w zmiennych warunkach pogodowych. Teraz będą one do dyspozycji starostów wschowskiego, sulęcińskiego, międzyrzeckiego, żagańskiego, krośnieńskiego oraz prezydentów Gorzowa i Zielonej Góry. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku pomoc trafiła do siedmiu powiatów.

Wartość przekazanego sprzętu wynosi blisko 186 tysięcy złotych.

fp

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości