Dziki pojawiły się pod szkołą rodzenia na Dekerta

13 lutego 2021, 12:00
fot. WSzW
W piątkowe popołudnie na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala przy ul. Dekerta pojawiły się dziki. Zwierzęta spacerowały oraz ryły ziemię w okolicach szkoły rodzenia, rehabilitacji i budynku apteki. Szpital apeluje, aby nie zbliżać się do dzików oraz ich nie dokarmiać.

Nie ma dnia, aby na ulicach Gorzowa nie pojawiały się dziki. Zwierzęta czują się coraz swobodniej w mieście i można śmiało stwierdzić, że przyzwyczaiły się już do obecności ludzi i samochodów. W ostatnich tygodniach można je spotkać na os. Górczyn, Manhattan czy Sady. Natomiast w piątek 12 lutego trzy dorosłe osobniki pojawiły się na terenie szpitala przy ul. Dekerta.

Dziki spacerowały oraz ryły ziemię w poszukiwaniu jedzenia w okolicach szkoły rodzenia, budynku rehabilitacji i apteki. Jak tylko Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie opublikował zdjęcia dzików na swoim facebookowym profilu, internauci zaczęli sobie żartować z wizyty zwierząt na terenie lecznicy. 

- Może młode dziczki są w drodze i chcieli do szkoły rodzenia się zapisać? - dopytywała się żartobliwie pani Anna.  - Przyszły na szczepienie, kolejka jest długa to się posilają - napisał pan Jan, na co odpowiedziała mu pani Jolana - Chyba nie mają internetu, bo była informacja, że szczepią na Walczaka.

Jednak szpital tłumaczy, że są to wciąż dzikie zwierzęta na które trzeba uważać. - Nie zbliżajcie się do nich. Nie dokarmiajcie. Nie straszcie. Mimo, że wyglądają łagodnie to jednak dzikie zwierzęta – apeluje Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Z kolei inny mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę, że problem dzików w mieście jest cały czas nierozwiązany. - Szok że do tej pory nikt nie może sobie z tym poradzić, cały Górczyn opanowany przez stado dzików. Pojawienie się ich za szlabanem terenu szpitala jest już lekką przesadą - podkreśla pan Mateusz.

Urząd Miasta Gorzowa podkreśla, że robi w sprawie dzików do może. W ubiegłym roku odstrzelono 139 dzików. Również w 2021 roku będzie kontynuowany odstrzał. Urzędnicy szacują, że uda się odstrzelić około 150 dzików. Co istotne, nie miasto nie może zlecić odłowu dzików. W 2018 roku z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa ASF (Afrykański Pomór Świń), ministerstwo środowiska wprowadziło zakaz wywożenia dzików poza granice administracyjne miasta, na terenie którego dokonano odłowu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości